Dojemné Hledání Země Nezemě

Jedním slovem: Nádherné. Co na tom, že je to prvoplánově slzopudné. Co na tom, že jde v podstatě jen o další milou variaci na téma „život výstředního umělce“. Hledání Země Nezemě je zahráno a natočeno s takovým citem a tak krásně, že to prostě musíte vidět. Ve středu od 20.00 na Prima MAX.
Záběry z filmu Hledání Země Nezemě
Záběry z filmu Hledání Země Nezemě
Miramax Films

reklama

Pohádkový příběh o Petru Panovi, který v kouzelné zemi fantazie a dětských her bojuje proti zlému pirátu Hookovi, zná asi každý. Kdo však stál za zrozením tohoto příběhu? Kdo byla osoba, v jejíž hlavě celé toto dobrodružství vzniklo? Čím se inspiroval? A proč tento příběh okouzlil dětské diváky na celém světě?

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Hledání Země Nezemě - upoutávka

Snímek Hledání Země Nezemě režiséra Marca Fostera (Ples příšer, bondovka Quantum of Solace) nám poodhaluje roušku tajemství, která autora této oblíbené pohádky obklopuje. Role výstředního Jamese Matthewa Barrie, muže, který je v nitru stále chlapcem žijícím ve svém fantastickém světě, se ujal Johnny Depp a zhostil se jí vážně skvěle. Je věrohodný, se svou postavou naprosto ztotožněný a spolu s Kate Winslet v roli ovdovělé matky čtyř synů před námi rozehrává překrásný příběh, který vymáčkne slzu i z největšího cynika.

Záběry z filmu Hledání Země Nezemě
Autor: Miramax Films Záběry z filmu Hledání Země Nezemě

Děj nás přenese do Londýna roku 1904. Spisovatel a autor mnoha divadelních her James Matthew Barrie se v parku náhodou seznámí s krásnou vdovou Llewelyn Davie jejími čtyřmi hochy: Peterem, Jackem, Georgem a Michalem.

Záběry z filmu Hledání Země Nezemě
Autor: Miramax Films Záběry z filmu Hledání Země Nezemě

A právě přátelství, které mezi nimi postupně vznikne, výlety a hry na indiány, které spolu podnikají, nekonečná dětská zvídavost a fantazie, jíž je svědkem, a pocit, že konečně našel někoho, kdo mluví jeho vlastní řečí a dokáže ho pochopit lépe než všichni dospělí, inspirovalo Jamese k vytvoření pohádkové Země Nezemě – země, kde děti umí létat, kde se nestárne, kde stačí jen věřit a všechno je možné.

Záběry z filmu Hledání Země Nezemě
Autor: Miramax Films Záběry z filmu Hledání Země Nezemě

Věděli jste, že...

  • Snímek byl nominován na spoustu ocenění. Třeba na Oscary byl nominován v sedmi kategoriích, a to za nejlepší hudbu, film, nejlepší mužský herecký výkon, nejlepší adaptovaný scénář, střih, výpravu a kostýmy. Vítěznou sošku si nakonec odnesl tvůrce filmové hudby Jan A. P. Kaczmarek.
  • V nominacích na Zlaté glóby se snímek objevil v pěti kategoriích a na ceny BAFTA (British Academy of Film and Television Arts) dokonce v jedenácti kategoriích.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!