Dobrodružná, dramatická Zkáza zámku Herm

Po vizuální stránce nádhera. A hudba? Úchvatná od začátku do konce. 140 minut z doby ponapoleonské Francie o klukovi, který v životě neměl zrovna na růžích ustláno, je bezpochyby uměleckým zážitkem. Skvělá výprava, famózní scéna s prasaty. Ve středu ve 20.00 na Prima MAX.
Zkáza zámku Herm primary
Zkáza zámku Herm primary
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pokus natočit francouzský historický velkofilm tvůrcům, myslíme, vyšel. Povedlo se jim pěkné historické drama o odplatě a pomstě zasazené do nejisté politické situace Francie po pádu Napoleona. Kameraman si tu opravdu vyhrál a milovníci přírody budou nad kouzelnými záběry francouzského lesa a neobyčejně nasnímanými detaily mlaskat blahem. Hudební doprovod a režii má na svědomí jedna a táž osoba, neobyčejně talentovaný Laurent Boutonnat, který už v dětském věku udivoval svým nadšením pro sedmé umění (filmové) a na kameru svých rodičů natáčel amatérské filmy.

Zkáza zámku Herm - upoutávka
Zkáza zámku Herm (1) - upoutávka

Na co že se tedy můžete těšit?

Po porážce Napoleona Bonaparteho u Waterloo se zpět do Francie vracejí šlechtici ze zahraničního exilu. Mezi nimi je i majitel panství, na kterém spolu se svými rodiči vyrůstá malý Jacquou. Bohužel Grof de Nansac je arogantní kruťas, který se svými poddanými nemá slitování a svými bezcitnými rozmary ztrpčuje život všech kolem. Při jednom honu za jelenem, odvede jeho smečku psů zatoulané místní psisko a naštvaný hrabě za ním pošle své muže.

Záběry z filmu Zkáza zámku Herm
Autor: Pathé Distribution Záběry z filmu Zkáza zámku Herm

Pes se připlete k rodině malého Jacquoua, která je v té době náhodou v lese, a Grofovi muži na ně začnou střílet. Zraní Jacquouvu matku a otec v sebeobraně jednoho z mužů zastřelí. Tento osudný incident spustí lavinu událostí, které vedou až k cestě malého Jaquoua do sirotčince. Za deset let je z něj mladý atraktivní muž, do kterého se zamiluje Grofova dcera. Netuší ale, kdo Jacquou ve skutečnosti je, ani že si s sebou nese dávný slib matce o pomstě.

Prima Max si pusťte ve středu  20.00.

Režie: Laurent Boutonnat
Kamera: Olivier Cocaul
Hudba: Laurent Boutonnat
Hrají: Gaspard Ulliel, Marie-Josée Croze, Albert Dupontel, Tchéky Karyo, Olivier Gourmet, Léo Legrand, Jocelyn Quivrin, Malik Zidi, Judith Davis, Dora Doll, Jérôme Kircher
Rok uvedení: 2007

Záběry z filmu Zkáza zámku Herm
Autor: Pathé Distribution Záběry z filmu Zkáza zámku Herm

Možná jste filmu o Zkáza zámku Herm nevěděli, že...

  • Snímek byl v roce 2008 nominován na nejprestižnější francouzké filmové ocenění – Césara – ve dvou kategoriích: za nejlepší kostým a výpravu.
  • Představitel mladého Jacquoua, francouzský herec Gaspard Ulliel, natočil ten samý rok (2007) snímek Hannibal – Zrození, kde ztvárnil hlavní roli, mladého Hannibala Lectera.
Reklama
Reklama