Dobří Orlové práva se vracejí

Kdo má slabost pro Redforda, přijde si tu na své. A ti ostatní určitě taky. Krásná detektivka ze zlaté éry osmdesátých let, kde hlavními hrdiny jsou jedna moc sympatická obhájkyně a ještě sympatičtější zástupce prokurátora. Primu MAX si zapněte ve středu ve 20.15.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Orlové práva - upoutávka

reklama

Chelsey Deardonová, dcera slavného malíře, je zatčena při pokusu o krádež obrazu, který jí před osmnácti lety těsně před svou smrtí věnoval otec. Její mladá energická obhájkyně Laura Kelly (Debra Winger), známá svými nekonvenčními metodami, obratně vtáhne do případu zástupce státního prokurátora Toma Logana (Robert Redford), kterého přinutí přezkoumat žalobu, v níž je celá řada nejasností a rozporů. Zdánlivě banální případ se navíc dramaticky vyostří, když se Chelsey a Toma někdo pokusí zavraždit. A ještě ke všemu se mezi Laurou a Tomem začne rodit vztah, který hluboko přesahuje služební rámec…


Málokdy se podaří skloubit v jednom filmu několik žánrů, aby to nebylo na úkor kvality. Tady se to ale režisérovi Ivanu Reitmanovi podařilo na 100 %. Vtipný a svižný příběh úspěšně balancuje na pomezí komedie, kriminálky a romantické story. Mezi ústřední dvojicí Robertem Redfordem a Debrou Winger to jak se patří jiskří, scénář je bez hluchých míst a vtipy na úrovni. A scéna o nespavosti? Par excellence! Parádní jednohubka na středeční večer.

Orlové práva 6
Orlové práva 6

Věděli jste, že...

  • Režisérem a spoluautorem příběhu je Ivan Reitman, který se narodil v roce 1946 v Komárnu. Krátce nato se jeho rodina rozhodla emigrovat a malý Ivan se ve čtyřech letech ocitl v Kanadě. Tamtéž vystudoval vysokou školu a pustil se do prvního režírování – nejdříve seriálů a televizních show.
  • Do povědomí veřejnosti se poprvé zapsal veleúspěšnou komedií Krotitelé duchů (1984). Po kriminálce Orlové práva (1986) následovala série mainstreamových komedií s Arnoldem Schwarzeneggerem (Dvojčata (1988), Policajt ze školky (1990) a Junior (1994), Sylvesterem Stallonem (Stůj, nebo maminka vystřelí (1992), nebo třeba Sigourney Weaver (Dave (1993).
  • Jeho syn, Jason Reitman, je rovněž filmovým režisérem známým například pro své snímky Juno s Ellen Page, Lítám v tom s Georgem Cloonym či Děkujeme, že kouříte s Aaronem Eckhartem.
  • Snímek existuje ve dvou verzích, které se od sebe liší zakončením celého příběhu. V prvním případě je Chelsey Deardon (Daryl Hannah) uznána za zcela nevinnou a plně osvobozena, ve druhé ji soud uzná vinnou pouze z jedné vraždy. Která verze se dostala do českých kin a televizí? Nechte se překvapit.

reklama

reklama