Do svých Top 10 nechte vplout Velkou rybu

Vizuálně nádherný a dojemný příběh s kouzelnou atmosférou a hromadou životních pravd. Tim Burton nás zavede do světa fantazie a běžné lidské radosti a starosti vylíčí tak barvitou optikou, že vás na 120 minut naprosto pohltí. Prima MAX si pusťte v neděli ve 20.00.
Záběry z filmu Velká ryba
Záběry z filmu Velká ryba
Columbia/Sony

reklama

Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy ho jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu z malého mětsečka v Alabamě kolem světa a zase zpět.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Velká ryba - upoutávka

V jeho mytických dobrodružstvích nechybějí obři, vlkodaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti.

Záběry z filmu Velká ryba
Autor: Columbia/Sony Záběry z filmu Velká ryba

Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup), který otci vyprávění jeho smyšlených historek ze života vždy zazlíval. Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu, pochopil a přijal jeho životní filozofii.

Záběry z filmu Velká ryba
Autor: Columbia/Sony Záběry z filmu Velká ryba

Možná vás na filmu Velká ryba bude zajímat...

  • Scéna se slonem vykonávajícím svou potřebu právě ve chvíli, kdy je Edward ponořený do snění, původně ve scénáři nebyla. Filmaři toto načasování ale shledali velmi zábavným a pohotově ho zachytili na kameru.
  • Jeden z klaunů je převlečený režisér Tim Burton. Vlastnoruční režisérův rukopis můžete zahlédnout ve chvíli, kdy básník Norther Winslow ukazuje Edwardovi svoji rozepsanou báseň.
Záběry z filmu Velká ryba
Autor: Columbia/Sony Záběry z filmu Velká ryba
  • O možnost režírovat tento film stál původně Steven Spielberg, který počítal s obsazením Jacka Nicholsona do hlavní role. Nakonec však musel kvůli plnému kalendáři od projektu couvnout a brzy poté byl najat Tim Burton.  
  • Herečka Helena Bonham Carter neboli filmová čarodějnice Jenny byla v letech 2001 až 2014 partnerkou Tima Burtona. V době natáčení (v roce 2003) byla těhotná s jejich prvním synem. Později (v roce 2007) se páru narodila ještě dcera.
Velká ryba a Ospalá díra

7 nejlepších filmů Tima Burtona: Od Velké ryby k Ospalé díře

Forrest Gump

Od Forresta Gumpa k Velké rybě: 5 nejúžasnějších filmů všech dob

reklama

reklama