Do hlav nám přichází znít Poslední Mohykán

Tohle je prostě srdcovka. Legendární snímek od legendárního režiséra s legendárním soundtrackem. Charismatického Daniela Day-Lewise jako bílého lovce, který vyrostl mezi indiány kmene Mohykánů, si pojďte vychutnat v neděli ve 20.00 na Prima MAX.
Záběry z filmu Poslední Mohykán
Záběry z filmu Poslední Mohykán
20th Century Fox

reklama

Režisér Michael Mann má ve filmovém světě jméno. Nelítostný souboj, Insider: Muž, který věděl příliš mnoho, Collateral, Miami Vice, Veřejní nepřátelé... Poslední Mohykán je svým bratříčkům naprosto rovnocenným sourozencem. Jen u mála filmů je hudba tak signifikantní, jako tady. Jen málokdy se dá říct, že vás soundtrack přišpendlí do křesel, že vás tak naprosto pohltí, naplní, uchvátí.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Poslední Mohykán - upoutávka

Tady ale v kombinaci s úžasnou výpravou, přírodou a příběhem se to stalo a zcela po právu to bylo oceněno i Oscarem. Nad kompozicí obraz/hudba tu zůstává rozum stát, srdce plesá a minuty běží a běží. A konec? Ten budete bez dechu hltat i přesto, že si ho už teď při čtení těchto řádků do detailu vybavujete. Michael Mann je zkrátka borec, stejně jako Sokolí oko Daniel Day-Lewis. Tady zkrátka není co vytknout.

Záběry z filmu Poslední Mohykán
Autor: 20th Century Fox Záběry z filmu Poslední Mohykán


Píše se rok 1575. Na východním pobřeží Severní Ameriky zuří boj mezi francouzskými a anglickými kolonisty a v jejich řadách bojuje i celá řada naverbovaných indiánů. Běloch Hawkey (Daniel Day-Lewis), který vyrostl mezi indiány kmene Mohykánů, jeho indiánský otec Chingachgook i pokrevní bratr Unkas se běsnění odmítají zúčastnit, ale uvolí se pomoci anglické posádce bránit jednu z pevností.

Záběry z filmu Poslední Mohykán
Autor: 20th Century Fox Záběry z filmu Poslední Mohykán

Proti přesile nepřátel ovšem nemají šanci. Po boku znepřátelených Francouzů bojuje i krutý náčelník kmene Huronů, který přísahal pomstu britskému veliteli pevnosti pro vyvraždění jeho rodiny. Po podepsání kapitulace vyprovokuje Huron Magua střetnutí s odcházejícími britskými jednotkami, při němž velitele zabije a jeho dvě dcery, Alici a Coru, unese do své vesnice.

 

Záběry z filmu Poslední Mohykán
Autor: 20th Century Fox Záběry z filmu Poslední Mohykán

Možná jste o filmu Poslední Mohykán netušili...

  • Režisér nedovolil žádnému z herců použít za sebe v bojových scénách dubléry.
  • Komparz tvořilo více než devět set amerických indiánů z celých Spojených Států, největší zastoupení měli zástupci kmene Cherokee.
  • Snímků stejného jména – The Last of the Mohicans – bylo v Americe natočeno celkem pět. První v roce 1920, další v roce 1932, 1936, 1971 a konečně 1992. Verzi z roku 1936 viděl režisér Michael Mann jako malý a tak ho okouzlila, že se v dospělosti rozhodl natočil další remake.

reklama

reklama