Díky za vzpomínky, pane profesore!

Jaké by to bylo, kdybyste si na chvíli půjčili vzpomínky někoho jiného? Kdybyste okusili jeho chutě, získali jeho znalosti, sdíleli jeho prožitky a oplývali jeho talenty? Jaké by to bylo, kdybyste na chvíli nahlédli do nejtajnějších zákoutí něčí duše? To se dozvíte v pondělí ve 20.00 na Prima MAX.
díky za vzpomínky
díky za vzpomínky

Joyce si žila docela spokojeným životem do doby, než jí ho zásadním způsobem změnila nehoda. Nešlo ovšem o změnu v důsledku vážného zranění a jeho následků, nešlo o ztrátu fyzických schopností. Právě naopak. 

Díky za vzpomínky - upoutávka
Díky za vzpomínky - upoutávka

Joyce si přivodí nehodu na kolečkových bruslích při níž skoro vykrvácí. Díky pohotovosti svého šéfa, se kterým ve chvíli nehody právě telefonuje, je okamžitě převezena do nemocnice a připravena na infuzi. Jenže krev jejího typu není v nemocnici k dispozici, a tak zdravotníci vyrážejí do místní školy s cílem najít vhodného dárce. Tím se ukáže být profesor Justin Beckmann, se kterým se shodou okolností těsně před nehodou Joyce pohádala. Chtěla ho vyzpovídat v rámci ankety pro rádiovou stanici, kde pracuje, ale Justin ji ne právě vybíravým způsobem odmítl.   

Poté, co se probere z bezvědomí, Joyce s údivem zjišťuje, že umí italsky, i když se to nikdy neučila, má znalosti, o kterých netušila, a trápí ji nevysvětlitelná chuť na maso, kterou jako vegetariánka nikdy nepoznala. Navíc se jí vracejí vzpomínky na ženu, kterou nezná. 
Po úrazu se přestěhuje do domu svého táty a při výletu lodí se náhodou potkává s Justinem a jeho dcerou. Další náhoda tomu chce, že dvojici omylem zamknou v místní knihovně a oni tu musí přenocovat. Joyce si uvědomí jejich vzájemné propojení, ke kterému muselo nějakým záhadným způsobem dojít při transfúzi, i to, že k sobě postupně nalézají cestu. Když ji Justin pozve na večeři, ráda přijme, ovšem v průběhu večera s hrůzou zjišťuje, že zčistajasna je opět tou starou Joyce bez vypůjčených znalostí a vzpomínek od Justina. Odchází, protože má pocit, že její původní obyčejné já nebude Justina přitahovat…
Jak nakonec tenhle zamotaný románek dopadne? 

.


 

reklama