Decibely lásky: Proč Iva Janžurová odmítla masáž a kdo při natáčení překvapil?

Natáčení hudebního filmu Decibely lásky provázela řada vzrušujících momentů. Na některé z nich vzpomíná producent a autor hudby Michal David.
Iva Janžurová si zahrála s Karlem Gottem v Decibelech lásky.
Iva Janžurová si zahrála s Karlem Gottem v Decibelech lásky.
Falcon

V neděli od 20.15 na Primě můžete vidět netradiční hudební film Decibely lásky. Myšlenka na realizaci romantického filmového muzikálu ve stylu úspěšných Discopříběhů se zrodila v hlavě hudebníka Michala Davida. Stal se nejen producentem, ale napsal i většinu písní, které ve filmu Decibely lásky zazní. Než se pustil do díla, vyložil si jako vždycky karty, aby věděl, zda projekt bude mít kladný výsledek.

Decibely lásky - upoutávka
Decibely lásky - upoutávka

Pestrá paleta herců

„A vyšly dobrý! Dvě esa, jedno zelené a druhé kulové, což znamená velkou energii a úspěch,“ prozradil nám zpěvák, který do filmové branže vstoupil vůbec poprvé. „Bylo to pro mě něco nového. Koncerty, muzikály jsou úplně jiná disciplína... Film je moloch, v němž se pohybuje strašně moc lidí a je hrozně těžké to všechno ukočírovat, ale myslím, že jsme to zvládli se ctí. Předpremiéry po městech, která jsme objížděli, byly super,“ poznamenal Michal.

Rozpočet filmu činil pětadvacet milionů korun, on sám do něj investoval pět milionů korun z vlastních zdrojů. Jako režiséra si vybral Miloslava Halíka, kterému dal prostor vybrat si herce. „Já jako producent jsem s ním všechna jména samozřejmě konzultoval, ale víceméně na koho si ukázal, toho měl. Potřebovali jsme známá jména, ale i neokoukané tváře. Vznikl skvělý mix. Z té nejmladší generace je tam třeba Aneta Vrzalová, Bětka Bartošová nebo Filip Cíl, střední generaci zastupují Rudolf Hrušínský nejml., Roman Vojtek, Lucka Vondráčková. A tu starší Iva Janžurová s Rudolfem Hrušínským ml. Paradoxní je, že Hrušínští (otec se synem) se vůbec poprvé v životě společně potkali na place. O to víc si to užívali,“ popsal Michal David. Ve filmu si zahrál také Karel Gott se svou dcerou Charlottou. „Spolupráce s nimi byla skvělá. Oba dva byli úžasní,“ zavzpomínal.

Podívejte se na jedinečné pozvání samotného Michala Davida ke sledování filmu:

Michal David zve na Decibely lásky
Decibely lásky - pozvánka

Fotbalové překvapení

Velký prostor dostal fotbalový internacionál Pavel Horváth, který si dokonce i zazpíval jednu z titulních písní. „Horvi mě strašně příjemně překvapil. Než přišel ke mně do studia, říkal jsem si: ‚Fotbalista, no to jsem teda na něj zvědavej.‘ On to nazpíval dvakrát za sebou a za deset minut bylo hotovo. Už jsem se s ním domlouval, že mu vyprodukuji celou desku. Ne tedy, že bychom to vydali, ale aby měl něco na památku a pro kamarády na rozdávání,“ prozradil David. 

Osobitý fotbalista ve filmu ztvárnil šéfa popelářské party. „Hodně jsme natáčeli v Plzni, tak jsme si řekli, že by bylo fajn obsadit do filmu i nějakou plzeňskou ikonu. A vyšel nám z toho on. Původně měl jen dva natáčecí dny, ale byl tak přirozenej a vtipnej, že jsme mu roli ještě rozšířili, a nakonec jich bylo šest. Má fakt velký talent,“ uvedl zpěvák. 

Nečekané pády i těhotenství

A na závěr několik střípků z natáčení. Když v jedné scéně Iva Janžurová vystupovala z terénního vozu, které má podlahu vyšší než běžná auta, špatně došlápla a spadla na zem. Pád vypadal hrůzostrašně, všichni už se děsili nejhoršího. „Dal jsem jí na noc hojivou mast, která zabrala. Nabídl jsem i vlastnoruční masáž. Tu ale odmítla s tím, že tak velká producentská péče není potřeba,“ prohlásil s úsměvem Michal David. 

Bezesnou noc připravila filmařům Lucie Vondráčková. Na roli se s režisérem Halíkem domluvila v době, kdy ještě netušila, že čeká miminko. Plácli si, všechno bylo jasné. Pak ale přišla s tím, že nečekaně otěhotněla. „Slíbila nám, že i tak všechno zvládne a svému slibu dostojí. Měl jsem velké obavy z její cesty z Kanady, kde tehdy žila. Přece jen letět v požehnaném stavu osmnáct hodin přes oceán, to není žádná sranda. Lucka to ale dala, je to velká profesionálka,“ uzavřel zpěvák.

Na muzikálovou komedii Decibely lásky se dívejte v neděli od 20.15 na Primě.

reklama