Ďáblův uzel: Colin Firth rozplétá nitky skutečného děsivého případu

Americké kriminální drama inspirované skutečnou událostí nás zavede do roku 1993, kdy byla ve městě West Memphis na Středozápadě Spojených států spáchána obzvlášť brutální trojnásobná vražda malých hochů.
Záběry z filmu Ďáblův uzel
Záběry z filmu Ďáblův uzel
Image Entertainment

reklama

V úterý od 20:00 na Prima MAX vám bude tuhnout krev v žilách. O tomto skutečném případu byly natočeny desítky dokumentárních snímků a mnoho známých osobností přispělo na fond, který měl rodinám odsouzených pomoci s najmutím expertů a zajištěním evidence, jež by je očistila.

Hlavních rolí filmového zpracování se ujali Colin Firth jako soukromý vyšetřovatel a Reese Whiterspoon jako matka jedné z obětí a pod vedením režiséra Atoma Egoyana vytvořili opravdu mrazivé drama. Ještě dlouho po závěrečných titulcích ho nebudete moci dostat z hlavy.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Ďáblův uzel - upoutávka

Co se tehdy skutečně stalo?

Tři osmiletí kluci Stevie, Christopher a Michael byli v roce 1993 nalezeni svázaní a pohození v bažinaté části lesa nedaleko svých domovů. Jejich těla nesla známky rituální vraždy. Případ tehdy otřásl celou Amerikou a po měsíci urputného pátrání po vrahovi, hnaného kupředu místní náboženskou komunitou, byla obviněna trojice teenagerů, pro kterou se v průběhu procesu vžilo označení The West Memphis Three.

Záběry z filmu Ďáblův uzel
Autor: Image Entertainment Záběry z filmu Ďáblův uzel

Damien Echols, Jessie Misskelley a Jason Baldwin byli fandové heavy metalu, kteří se oblékali výhradně do černé. Žalobcem byli obviněni ze vzývání satanistického kultu a následný soud je na základě přiznání jednoho z nich seznal vinnými v plném rozsahu.

K vraždě hochů se přiznal duševně zaostalý Jessie Misskelley, který byl i přes svou retardaci podroben intenzivnímu dvanáctihodinovému výslechu. Na jeho konci drželi vyšetřovatelé v ruce Jessieho doznání. I když u soudu všichni shodně tvrdili, že jsou nevinní, Damien Echols byl odsouzen ke trestu smrti a jeho kamarádi k celoživotnímu vězení.

Záběry z filmu Ďáblův uzel
Autor: Image Entertainment Záběry z filmu Ďáblův uzel

V roce 2007 se podařilo zajistit nové forenzní důkazy a nevysvětlitelně opomenutá fakta (například kapesní nůž patřící jednomu z hochů, na kterém se kromě jeho krve našla i krev jeho nevlastního otce) a o tři roky později byl případ znovu otevřen. Soud uznal možné pochybení a trojici po 18 letech strávených za mřížemi propustil.

Záběry z filmu Ďáblův uzel
Autor: Image Entertainment Záběry z filmu Ďáblův uzel

Co jste možná nevěděli…

  • Předlohou snímku byla kniha Devil´s Knot: The True Story of the West Memphis Three, kterou v roce 2002 vydala místní novinářka Mara Leveritt.

Krimi Ďáblův uzel uvidíte v úterý od 20:00 na Prima MAX.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!