Čtyři svatby a jeden pohřeb: Krásná Andie McDowell přechytračila Hugha Granta! Víte jak?

Okouzlující mladíček Hugh Grant v roli nesmělého svůdníka v lahodné, typicky britské romantické komedii. Nevadí, že člověk ví, jak to celé musí dopadnout. Zábavné je sledovat, jak to scenárista a režisér nakonec k tomu závěru dokroutí.
Andie McDowell a Hugh Grant v úspěšné komedii Čtyři svatby a jeden pohřeb.
Andie McDowell a Hugh Grant v úspěšné komedii Čtyři svatby a jeden pohřeb.
Gramercy Pictures

reklama

Ve středu od 20:00 na Prima MAX uvidíme jednu romantickou klasiku. Dvaatřicetiletý Londýňan Charles (Hugh Grant) je pohledný a šarmantní mladý muž, který si na nedostatek zájmu žen rozhodně nemůže stěžovat. Upnout se jen k jedné se mu ale zatím nechce a čím více přibývá jeho ženatých kamarádů, tím méně chce být jako oni.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Čtyři svatby a jeden pohřeb - upoutávka

Všechno se ovšem změní v momentě, kdy potká svobodomyslnou Američanku Carrie (Andie MacDowell). Charles se zamiluje a začíná o Carrie usilovat. Brzy zjistí, že i Carrie se chce vdávat, ale za někoho jiného...

Věděli jste o filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb, že...

  • Snímek byl v roce svého uvedení (1994) nominován na dva Oscary, a to za nejlepší film a scénář.
  • Co se tržeb týče, skončila tato záležitost jako naprostý kasovní trhák. S rozpočtem 4,4 milionů dolarů vydělal svým tvůrcům celosvětově 245 milionů dolarů.
  • Jako by to Andie MacDowell věděla, vzdala se nároku na honorář výměnou za procenta z celkového zisku filmu. To jí ve finále vyneslo 2 miliony dolarů, zatímco Hugh Grant si za své působení odnesl pouhých 100 000 dolarů.
Záběry z filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb
Autor: Gramercy Pictures Záběry z filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb
  • Rowan Atkinson, který tu hraje koktavého kněze, v jednom rozhovoru uvedl, že Čtyři svatby a jeden pohřeb patří k jeho nejoblíbenějším filmům. Naopak Hugh Grant se později nechal slyšet, že v průběhu filmování neměl o výsledku valného mínění. Možná to ale myslel ironicky. Suchý britský humor je mu totiž vlastní.
  • Natáčení zabralo pouhých 35 dní.
  • Jedná se o první z pěti snímků, které napsal Richard Curtis a hlavní postavu v nich ztvárnil Hugh Grant. Dalšími byly Notting Hill (1999), Deník Bridget Jonesové (2001), Láska nebeská (2003) a Bridget Jonesová: S rozumem v koncích (2004).
  • Mimochodem, impulsem pro vytvoření scénáře bylo, když Richard Curtis listoval svými starými diáři a zjistil, že za uplynulých 10 let navštívil 72 svateb.

Romantickou komedii Čtyři svatby a jeden pohřeb uvidíte ve středu od 20:00 na Prima MAX.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!