Crusoe aneb Trochu jiný příběh trosečníka

Robinson jako bezohledný otrokář a Pátek jako opravdový divoch kanibal. Filmové zpracování známého příběhu z roku 1988 nás zavede na nádherný seychelský ostrov a v kombinaci s úchvatnou kamerou a skvělou hudbou nabídne výjimečný vizuální zážitek. Na Primu MAX se dívejte v úterý ve 20.00.
Záběry z filmu Crusoe
Záběry z filmu Crusoe
MGM INT.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jedno z mnoha filmových zpracování příběhu slavného trosečníka nám ho představí jako ne zrovna ctnostného gentlemana živícího se obchodem s otroky ve Virginii. A právě vidina výhodného nákupu otroků ho přiměje vyplout na moře i v období nepříznivého počasí. Jenže chamtivost se mu tentokrát nevyplatí.

Crusoe - upoutávka
Crusoe - upoutávka

Loď vedená neschopným kapitánem se v bouři rozbije o útesy a z celé posádky se zachrání jen Crusoe a pes. Moře je vyvrhne na krásném, leč opuštěném ostrově, který se na dlouhé roky stane jejich nechtěným domovem. Crusoe se musí naučit rybařit, lovit i pěstovat zeleninu, rozdělat oheň i postavit si přístřeší.

Záběry z filmu Crusoe
Autor: MGM INT. Záběry z filmu Crusoe

Těžce si zvyká na fakt, že jediný společníkem, se kterým si může promluvit, je pes. To se ale změní v okamžiku, kdy na ostrov připlují divoši z domorodého kmene, kteří zde chtějí rituálně obětovat muže. Robinson ho osvobodí, ale sám při tom upadne do zajetí. Zažívá, jaké to je přijít o svobodu, a poznává také velkorysost, které donedávna sám nebyl schopen.

Záběry z filmu Crusoe
Autor: MGM INT. Záběry z filmu Crusoe

Možná jste o filmu Crusoe netušili, že…

  • Režisér snímku Caleb Deschanel je v Hollywoodu více známý jako kameraman. Zodpovědný je například za kameru nejnovějšího snímku studia Disney, Lví král, ale i řadu dalších filmových trháků. Za všechny jmenujme třeba Vzkaz v láhvi s Kevinem Costnerem (1999), Anna a král s Jodie Foster (1999), Patriot či Umučení Krista s Melem Gibsonem (2000 a 2004), Lovci pokladů s Nicolasem Cagem (2004) či Jack Reacher: Poslední výstřel s Tomem Cruisem (2012).
  • Crusoe patří mezi jeden z jeho dvou režijních počinů. Caleb Deschanel žije ve Filadelfii v Pensylvánii a letos v září mu bude pětasedmdesát.
  • Původní příběh o Robinsonu Crusoe pochází z pera slavného britského novelisty Daniela Defoe žijícího na přelomu sedmnáctého a osmnáctého století v Londýně. Kniha poprvé vyšla v roce 1719 a stala se inspirací desítek filmů a několika seriálů.  
Reklama
Reklama