Co kdyby… se z vás přes noc stal Otec rodiny?

Pohlazení po duši. Naivní, sladké, lehce moralizující jistěže, ale milé, vtipné a divákovu inteligenci neurážející. Takový ten slaďák, který vám zpříjemní náladu: Cage dobře hraje, Téa Leoni má šmrnc a celé je to zkrátka jedna velká pohoda. Prima MAX si pusťte ve středu ve 20.00.
Záběry z filmu Otec rodiny
Záběry z filmu Otec rodiny
Universal Pictures US
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jack (Nicolas Cage) má všechno, co si může přát. Patří mezi elitu newyorských investičních bankéřů, bydlí v elegantním staromládeneckém bytě na Manhattanu, je obklopen luxusem a jeho šatník se skládá výhradně z drahých obleků. Rád o sobě prohlašuje, že v životě dosáhl všeho, po čem toužil. Jenže pak přijdou Vánoce a jeho tvrzení je díky hříčce osudu podrobeno testu.

Otec rodiny - upoutávka
Otec rodiny - upoutávka

Před třinácti lety Jack chodil s Kate. Navzdory jejímu přání, aby zůstal, se však Jack rozhodl pro kariéru a odletěl na stáž do Londýna. Po návratu už se s Kate nesetkal, zůstal svobodný, bezdětný a svůj život zasvětil práci.

Otec rodiny 7
Autor: Universal Pictures US Otec rodiny 7

Na Boží hod vánoční se však Jack probudí ne ve svém luxusním apartmá, nýbrž v domku na předměstí. Vedle něj leží Kate, po posteli rajtuje šestiletá holčička, která mu říká tati, a vedle z pokoje se ozývá dětský pláč. A to je jen začátek.

Otec rodiny 9
Autor: Universal Pictures US Otec rodiny 9

Místo Ferrari řídí Jack kombíka, místo značkových obleků mu ve skříni visí obyčejné košile a místo velkých investic a fúzí plánuje nanejvýš tak prodej pneumatik ve firmě svého tchána. Jenže díky milující a oddané Kate začne tomuhle životu pomalu přicházet na chuť. Otázka ale je, jak dlouho mu vydrží a zda se jednoho rána znovu neprobudí ve svém starém, poněkud osamoceném bytě. A pokud se tak stane, co s tím udělá.  

 

Otec rodiny 4
Autor: Universal Pictures US Otec rodiny 4

Možná jste o filmu Otec rodiny netušili, že…

  • Celkový rozpočet snímku se pohyboval kolem 60 milionů dolarů, z čehož na plat Nicolase Cage padla celá třetina. Sázka na Cage se ale filmařům vyplatila. Film skončil jako kasovní trhák; v roce své premiéry se stal jedním z největší vánočních hitů a celosvětově tvůrcům vydělal více jak 120 milionů dolarů.
  • Nicolas Cage vlastnil navlas stejné ferrari, jaké řídil ve filmu.
Reklama
Reklama