Co jste o filmovém kultu Láska z pasáže nevěděli!

Na Prima MAX ve čtvrtek uvidíte další bombu z klasické šedé komunistické Prahy – film režiséra Soukupa s jeho mužskou múzou Lukášem Vaculíkem. Pojďte s námi do zákulisí natáčení Lásky z pasáže!
Láska z pasáže
Láska z pasáže
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

O čem Láska z pasáže je?

Devatenáctiletý Pavel Kříž tráví veškerý volný čas v pražských pasážích, bistrech a na diskotékách s partou zloděje Robyho. Pavel sice má maturitu, ale pracuje jako čistič oken, přičemž velkou část jeho příjmů tvoří zisk z podvodů, šmeliny a krádeží Robyho party, které dodává zaručené tipy. Není tedy příliš nadšen, když mu vedoucí úklidu přidělí mladou brigádnici Janu Hálkovou. Přestože se dívka netají s nechutí k Pavlovu způsobu života, vznikne mezi nimi křehké citové pouto.To však nemůže v prostředí, ve kterém se Pavel pohybuje, vydržet. Mladík se dostává do stále větších problémů – část Robyho party je dopadena policií a on nemůže sehnat peníze na vrácení dluhu. Situace se vyhrotí v okamžiku, kdy parta zlodějů unese Janu... a začne přituhovat!

Lukáš Vaculík byl tehdy idol všech žen a dívek. Československá osmdesátá léta byla zkrátka ve znamení tohoto modrookého špinavého blonďáka. Nejvíce s ním však spolupracoval právě Jaroslav Soukup, který má na triku i kultovní filmy, jako jsou Kamarádi do deště a Vítr v kapse.

Kamarád do deště

Kamarád do deště? Na Vaculíka se čekalo až se vrátí z vojny!

Poznejte šest věcí, které jste o filmu nevěděli!

  1. Film se natáčel opravdu na Václavském náměstí v pasážích za plného provozu. Tehdejší obyvatelé Prahy však pro nějaké vytváření umění neměli pochopení, a tak filmařům často nadávali a pletli se do záběrů.
  2. Láska z pasáže se natáčela v roce 1984 a stala se jedním z nejúspěšnějších českých filmů roku 1985. Film tehdy stál poměrně dost velké peníze, režisér Soukup říká, že 3,6 milionu. Výdělek byl ale neuvěřitelných 15 milionů korun!
  3. Jak uvidíte sami, ve filmu se objeví i pankáči, které vybrali opravdu z lidu. Toho si však všimla Státní bezpečnost a dramaturgyně filmu Věra Kalábová musela na výslech. Podvratní živlové se však viditelně vyplatili!
  4. Ladislav Potměšil na jednu svou scénu nezapomene dodnes. Lukáš Vaculík mu přijde ukázat novou partnerku a během této scény měl Potměšil jíst nudlovou polévku. Scéna se několikrát opakovala a Potměšil nudlové polévky tenkrát snědl na litry. Od té doby nudlovou polévku nemůže ani vidět.
  5. Když režisér Soukup obsadil do role Vítr v kapse právě mladinkého Vaculíka, strhla se doslova mánie. Vaculík byl prostě jasnou volbou. Soukup vzpomíná, že během psaní poslední verze scénáře si jeho fotku dokonce dali před psací stroj, tak mu byla role psána přímo na tělo.
  6. Poměrně děsivý osud potkal herečku Tatianu Kulíškovou, které ve filmu zemřel Lukáš Vaculík. Chvíli po natáčení jí zemřel její opravdový partner. Bylo mu dvacet osm let a utopil se.

Zavzpomínejte na dobu minulou s filmem Láska z pasáže ve čtvrtek ve 20.00 na Prima MAX.
 

Režie: Jaroslav Soukup 
Scénář: Miroslav Vaic 
Kamera: Richard Valenta 
Hudba: Michal David, Zdeněk Barták 
Hrají: Lukáš Vaculík, Tatiana Kulíšková, Vladimír Dlouhý, Marek Vašut, Ondřej Vetchý, Vítězslav Jandák, Čestmír Řanda ml., Míla Myslíková, Světlana Nálepková, Vladimír Hlavatý
Rok uvedení: 1984

Sagvan Tofi

Už víte, čím se živí kamarád do deště Sagi?

 
Reklama
Reklama