Co dnes dělají slavné Holky z porcelánu? Dobře dopadly jen některé

Vedle Dagmar Havlové se jako Holky z porcelánu představily i další velmi zajímavé herečky – jaký však byl jejich další osud? Leckdy ne úplně veselý...
Jak dopadly Holky z porcelánu?
Jak dopadly Holky z porcelánu?
Filmové studio Barrandov

reklama

Ve čtvrtek od 20:00 na Prima MAX si připomenete jednu normalizační klasiku. Osud Dagmar Havlové, v té době ještě Veškrnové, která ztvárnila ve filmu Juraje Herze Holky z porcelánu (1974) hlavní roli ztřeštěné Dany, je všeobecně známý. Kam se ale poděly její kolegyně z kultovního snímku?

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Holky z porcelánu - upoutávka

Helena – Marta Rašlová (*1949)

Slovenské Marylin, jak se jí díky jejímu půvabu říkalo, bylo v době natáčení pětadvacet let. Film ji vynesl na výsluní a šla z role do role. Pravidelně natáčela také v tehdejším NDR. Modrooká sexy blondýna měla našlápnuto k hvězdné kariéře, ale stal se pravý opak. Dala přednost rodině a postupem let se z filmového plátna zcela vytratila. Před kamerou se naposledy objevila v roce 2000 ve snímku Krajinka. Přestože ji muži obletovali, nikdy se nevdala. S partnerem Olegem, se kterým má dva syny, se rozešla. V současné době je jakýmsi prototypem slovenské důchodkyně, která bojuje s nadváhou a nedostatkem peněz.

Jířa – Jelena Šebestová-Juklová (*1950)

Také ona měla kariéru velmi slibně nastartovanou. Rok po Holkách z porcelánu si zahrála i v dalším filmu režiséra Herze Holka na zabití. Pak už ovšem přicházely jen malé, epizodní postavy. O to více se ale věnovala práci v divadle. V roce 2001 se ještě objevila v americkém filmu Deník Anne Frankové a o šest let později v komedii Zdeňka Svěráka Vratné lahve, kde však měla opět pouze malou roličku. V současné době si k důchodu přivydělává příležitostně čtením her pro rozhlas.

Věra – Eva Čeřovská (*1952, zemřela v pouhých 24 letech)

Půvabnou herečku s velkým talentem a charisma stihl tragický osud. Dva roky po natáčení zemřela při autonehodě v Hradci Králové, když cestovala do divadla, kde měla onen večer hrát. Během svého krátkého života se objevila v osmi filmech a jeden čas chodila s kolegou Jiřím Krampolem. „Evička byla výborná holka, skvělá herečka. Takový věčně usměvavý sluníčko. Je příšerný, co ji potkalo. Tohle se nemělo stát. Je jí strašná škoda,“ povzdechl si Krampol.

Maruška – Lenka Kořínková (*1956)

Přestože o filmové nabídky neměla v mládí nouzi a byla velmi obsazovanou herečkou, sedm let po natáčení emigrovala se svým manželem do Austrálie. Když se po revoluci vrátila do rodné vlasti, na svou předchozí slávu už nenavázala. Zklamání utápěla v alkoholu. Stala se na něm závislá a skončila v léčebně. Zpátky do života ji vrátilo až psaní knížek o zdravé výživě, dělené stravě a dietách. Před kamerou se naposledy objevila před šesti lety, když přijala menší roli v jednom seriálu. 

Komedii Holky z porcelánu můžete sledovat ve čtvrtek od 20:00 na Prima MAX.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!