Čertoviny: Pro koho je Zdeněk Troška skutečně natáčel?

Zdeněk Troška promluvil o svých Čertovinách a vzpomínal na trable při natáčení, nevyzpytatelná zvířata i na důvody, proč má dnes smysl pohádky točit.
Čertoviny značí návrat Zdeňka Trošky do míst, kde to zná nejlépe.
Čertoviny značí návrat Zdeňka Trošky do míst, kde to zná nejlépe.
CinemArt

reklama

V pátek od 20:00 na Prima MAX uvidíte další kouzelné dobrodružství slavného režiséra. Pro realizaci své v pořadí už deváté pohádky si režisér Zdeněk Troška opět vybral letní měsíce. V zimě kvůli nevyzpytatelnému počasí zásadně odmítá točit. „Když jsem pracoval jako asistent režie u paní Věry Plívové-Šimkové na filmu Krakonoš a lyžníci, který se natáčel tři a půl měsíce na sněhu kdesi v horách, byl to děs, běs! Dlouho tma, brzy tma, tudíž krátký čas k filmování. Proto jsem se zařekl, že všechny svoje filmy budu točit jen přes léto a toho se striktně držím,“ vysvětlil své důvody.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Čertoviny - upoutávka

Problémy s počasím i zvířaty

Je to až k neuvěření, ale téměř pokaždé měl na počasí štěstí, jen při natáčení Čertovin bylo poprvé všechno jinak. Nejenže nesvítilo sluníčko, ale od rána do noci lilo jako z konve. Dokonce tak, že se musel operativně měnit celý natáčecí plán.

„Některé scény jsme narychlo přepsali z venkovního prostředí do interiérů a problém byl vyřešen. Dokonce se podařilo i přehodit některé natáčecí dny, což při vytíženosti herců byl skoro zázrak,“ zavzpomínal režisér, který si další horké chvilky prožil se zvířaty, které do pohádky obsadil. „To jsem si tedy opravdu zadělal. Ono se to hezky píše, ale pak to točte... Ty němé tváře prostě nechtěly poslouchat a dělaly si, co chtěly. V momentě, kdy jsem řekl: ‚Akce!‘, rozprchla se pryč a dvůr byl najednou prázdný. Museli jsme je pak všichni nahánět zpátky na plac ze všech stran, aby v tom záběru alespoň na chvilku byla. Nebo žába, v níž se proměňoval vodník Lukáš Pavlásek. Ta byla tak hrozně líná,“ uvedl s úsměvem Zdeněk Troška.

Líná žába a pohádky a pro dospělé

V hlavních rolích uvidíme Saru Sandevu, Martina Stránského, Jitku Smutnou, Danu Syslovou, Václava Svobodu nebo zmíněného Lukáše Pavláska, který byl poctěn, že mu byla svěřena právě postava zeleného mužíka. „Hrozně mně to polichotilo. Vždycky jsem si říkal, že vodník je prostě Pepa Dvořák, který je hrál perfektně. Je ale pravda, že se to žezlo musí předat dál a já jsem rád, že se vzpomnělo na mě,“ prozradil Pavlásek.

„Pohádky dělám pro babičky, dědečky, maminky a tatínky, protože, co si budeme povídat, děti už koukají na úplně jiný druh pohádek. Já ale vždycky budu klást důraz na zachování formátu tradiční české pohádky,“ uzavřel režisér Troška.

Pohádku Čertoviny uvidíte v pátek od 20:00 na Prima MAX.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!