Černobyl. Příběh veliké lásky na pozadí největší jaderné katastrofy

Jaderná katastrofa v Černobylu roku 1986 ovlivnila osudy mnoha lidí. I přesto se zde mohla zrodit láska. Ukrajinské drama z roku 2014 a poutavý příběh stojí za vidění v úterý ve 20.00 na Prima MAX.
Černobyl
Černobyl

reklama

O děsivých událostech roku 1986 byla natočená celá řada filmů, seriálů a dokumentů. Filmový příběh Černobyl z roku 2014 byl napsán podle skutečné události.

Poutavou filmovou zpověď navíc natočili ti, kterých se nedozírná katastrofa týkala nejvíce – ukrajinští herci a filmaři. Režie se ujal Vitalij Vorobjov.

Když mladá Alya v Pripjati (sídlištní město vybudované tři kilometry severozápadním směrem od elektrárny, sloužilo především pro pracovníky elektrárny a jejich rodiny, pozn. red.) potká vojáka Pavla, okamžitě mezi nimi přeskočí jiskra. Pavel však musí odklízet suť ze zasaženého reaktoru.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Černobyl - upoutávka

Nezapomeňte se na ukrajinský Černobyl dívat v úterý 29. října od 20.00 na Prima MAX.

Přečtěte si také skutečné příběhy lidí, kteří katastrofu v Černobylu přežili. Hned ten první je příběh lásky.

Jaderná elektrárna v Černobylu explodovala 26. dubna 1986. Stalo se to jen 180 kilometrů od města Vinnitsia, kde se Janina narodila, a jen pár měsíců po jejích třetích narozeninách. Jak to všechno mladá Ukrajinka Janina prožívala?

Přežila jsem Černobyl: Příběh ženy, které byly tenkrát tři roky

Přežila jsem Černobyl: Příběh ženy, které byly tenkrát tři roky

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama