Černobyl. Příběh veliké lásky na pozadí největší jaderné katastrofy

Jaderná katastrofa v Černobylu roku 1986 ovlivnila osudy mnoha lidí. I přesto se zde mohla zrodit láska. Ukrajinské drama z roku 2014 a poutavý příběh stojí za vidění v úterý ve 20.00 na Prima MAX.
Černobyl
Černobyl

reklama

O děsivých událostech roku 1986 byla natočená celá řada filmů, seriálů a dokumentů. Filmový příběh Černobyl z roku 2014 byl napsán podle skutečné události.

Poutavou filmovou zpověď navíc natočili ti, kterých se nedozírná katastrofa týkala nejvíce – ukrajinští herci a filmaři. Režie se ujal Vitalij Vorobjov.

Když mladá Alya v Pripjati (sídlištní město vybudované tři kilometry severozápadním směrem od elektrárny, sloužilo především pro pracovníky elektrárny a jejich rodiny, pozn. red.) potká vojáka Pavla, okamžitě mezi nimi přeskočí jiskra. Pavel však musí odklízet suť ze zasaženého reaktoru.

Černobyl - upoutávka
Černobyl - upoutávka

Nezapomeňte se na ukrajinský Černobyl dívat v úterý 29. října od 20.00 na Prima MAX.

Přečtěte si také skutečné příběhy lidí, kteří katastrofu v Černobylu přežili. Hned ten první je příběh lásky.

Jaderná elektrárna v Černobylu explodovala 26. dubna 1986. Stalo se to jen 180 kilometrů od města Vinnitsia, kde se Janina narodila, a jen pár měsíců po jejích třetích narozeninách. Jak to všechno mladá Ukrajinka Janina prožívala?

Přežila jsem Černobyl: Příběh ženy, které byly tenkrát tři roky

Přežila jsem Černobyl: Příběh ženy, které byly tenkrát tři roky

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama