Butch Cassidy a Sundance Kid: Fešáci Redford a Newman jako nepolapitelní banditi

Vraťte se s námi do doby, kdy přátelství mezi dvěma muži bylo silnější než zákon. A ne jen tak ledajakými muži, nýbrž hvězdnými Paulem Newmanem a Robertem Redfordem.
Robert Redford a Paul Newman jako Butch Cassidy a Sundance Kid
Robert Redford a Paul Newman jako Butch Cassidy a Sundance Kid
20th Century Fox

reklama

V úterý od 20:00 se na Prima MAX vrátíme do doby, kdy bankovní loupeže byly na denním pořádku. Ti odvážnější jednou za čas přepadli vlak. V salonech se nalévala stará dobrá whiskey a mastily se karty. Pro rozptýlení chrabrých mužů byla k dispozici společnost prostopášných dam. Dvě jména ale nikoho nenechala chladným: Butch Cassidy a Sundance Kid.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Butch Cassidy a Sundance Kid - upoutávka

Butch Cassidy a Sundance Kid byli na Divokém západě pojmem. Pojmem, který znamenal především problémy, ale také rychlost, neuvěřitelnou střeleckou přesnost a velké přátelství. Tihle dva se svojí bandou dokázali neuvěřitelné věci. Byli postrachem všech bank, nejednoho úředníka a majitele banky.

Na druhou stranu ale byli vždy vítaní návštěvníci všech ne tak úplně legálních večírků a nejedna „dáma“ by pro jejich náklonnost zabíjela. Butch a Sundance ale měli srdce jen pro jednu okouzlující paní učitelku. Všechno se zdálo jako naprostá westernová idylka, až do doby kdy tahle parta přestřelila.

Butch Cassidy a Sundance Kid
Butch Cassidy a Sundance Kid

Pýcha přerostla v pád a banda si na sebe vzala moc velké sousto: přepadnout slavný vlak Union Pacific Express na cestě tam i zpátky. Tím ale rozzlobili majitele v té době jedné z největších amerických bank, který si na jejich dopadení najal ty nejschopnější a nejobávanější lovce hlav. Skupinu drsných chlapů, která neváhala použít zbraň v čele s proslulým stopařem indiánského původu.

Butch Cassidy a Sundance Kid neměli na vybranou a museli se z Divokého západu ztratit někam, kde s nimi ještě neměli tu čest. Sbalili všechno, co „naspořili“, včetně oné krásné paní učitelky, a vyrazili kam jinam než do Bolívie.

Pár důvodů, proč se na film Butch Cassidy a Sundance Kid rozhodně dívat:

  • V hlavních rolích nenahraditelní Paul Newman a Robert Redford
  • Ve vedlejší roli krásná Katharine Ross (Absolvent)
  • Milá, chvílemi až nostalgická atmosféra
  • Režie George Roy Hill (Podraz, Svět podle Garpa)
  • Téma Divokého západu a bankovních loupeží trochu jinak
  • Nezapomenutelná scéna s cylindrem na kole doprovázená hudební klasikou Raindrops keep falling on my head.
  • Neodolatelný úsměv a sex-appel, to je Robert Redford.

    Fešák na víkend: Robert Redford

Klasický western Butch Cassidy a Sundance Kid uvidíte v úterý od 20:00 na Prima MAX.

reklama

reklama