10 nejlepších rolí Brada Pitta: Je lepší v Klubu rváčů, nebo v Tenkrát v Hollywoodu?

Málokterý současný herec si připsal tolik ikonických rolí jako právě Brad Pitt. Nejen lamač dívčích srdcí, ale i hollywoodská stálice, kterou se vyplatí prozkoumat. A navíc si Brada Pitta můžete rovnou užít on-line v novince v iPrima Videopůjčovně – v oceňovaném filmu Tenkrát v Hollywoodu!
Brad Pitt zářil ve filmu Tenkrát v Hollywoodu.
Brad Pitt zářil ve filmu Tenkrát v Hollywoodu.
Falcon

reklama

Když Brad Pitt dostal Oscara za film Tenkrát v Hollywoodu, jednalo se o velké zadostiučinění. Málokterý současný herec si musel na nejcennější sošku počkat tak dlouho jako právě Pitt – a to navzdory faktu, že filmografie oklahomského rodáka čítá desítky špičkových titulů.

Užijte si on-line domácí kino s filmem Tenkrát v Hollywoodu:

10. Tenkrát v Hollywoodu

V případě oné Oscarem oceněné roli se Pitt upozadil ve prospěch Leonarda DiCapria a subtilní vykreslení nemluvného, ale o to akceschopnějšího kaskadéra mu nejcennější sošku přineslo. Právě v neokázalosti této figury se ukázala Tarantinova genialita – sledovat Pitta v havajské košili, jak se projíždí prosluněným Los Angeles 60. let, bylo potěšení pro každého filmového fanouška.

Tenkrát v Hollywoodu - Upoutávka HbbTV
Tenkrát v Hollywoodu - Upoutávka HbbTV

9. Babel

Mexický talent Alejandro González Iñárritu pomalu pronikal do Hollywoodu a na tenhle film vedle Pitta zlákal třeba Cate Blanchett. Představil zde svou tradiční mozaiku příběhů, které se v určitých vyhrocených momentech protnou – a tato střetnutí samozřejmě nenechají kámen na kameni. Neotřelé melodrama zastupuje v našem výběru jeden z menších projektů, kterým se Pitt během kariéry také nevyhýbá.

8. Interview s upírem

Tímhle romantickým hororem z roku 1994 se Pitt po několika menších úlohách konečně výrazně zapsal. Zahrál si smrtelníka, který se po kousnutí Tomem Cruisem stal upírem a nyní je ústřední figurou probíhajícího interview. Strasti věčného života dodnes patří mezi devadesátkové klasiky.

 

 

7. Podivuhodný případ Benjamina Buttona

Hned 13 nominací na Oscara si vysloužila třetí výrazná spolupráce Pitta s Davidem Fincherem. A vzhledem k tomu, že ty první dvě našemu žebříčku kralují, ani tentokrát se nejednalo o krok vedle. Mysteriózní příběh o muži, který namísto stárnutí mládne, nenechal svého času jediné oko suché.

6. 12 opic

Za sekundování Bruci Willisovi si Pitt v roce 1996 připsal svou první nominaci na Oscara. Tehdy ještě nebyl úplně známý a Terry Gilliam s jeho obsazením úplně nesouhlasil, ovšem Pittovo vtělení do roztěkaného psychiatrického pacienta ho přesvědčilo o opaku.

5. Podfu(c)k

Britský stylař Guy Ritchie byl na konci 90. let ve formě, a tak pro něj nebyl problém ukočírovat v jednom filmu Jasona Stathama, Benicia Del Tora, Vinnieho Jonese a v nezvyklé roli i Pitta. Buranský bouchač Mickey si ve filmu připsal několik nezapomenutelných knockoutů a těžko proniknutelný přízvuk.

4. Dannyho parťáci

Povedená týmovka Stevena Soderbergha si vysloužila další dvě pokračování a nepříliš povedený ženský spinoff Debbie a její parťačky. Pitt se v obou pokračováních vrátil a vytvořil sympatický protipól George Clooneyho díky roli Rustyho Ryana – týmového hráče, který je schopný ukočírovat rozverné zlodějíčky a postarat se o každou drobnost. Navíc je to jedna z mnoha Pittových rolí, v nichž si neustále dopřává nějaké dobroty.

3. Hanebný pancharti

Spolupráce s Quentinem Tarantinem prostě nese svoje ovoce. Pocta válečným filmům, katarzní přepsání historie, bizarní komedie, nervy drásající drama, kontroverzní zobrazení násilí – to vše ve dvouapůlhodinovém výletu krále postmoderní filmařiny najdete. Výstupy přehroceně drsného poručíka Aldo Rainea jsou však nezapomenutelné také. Buongiorno!

2. Sedm

Mezi dvěma devadesátkovými hity od Davida Finchera se těžko vybírá. V ikonicky propršeném thrilleru Sedm ztvárnil Pitt mladého policistu, jehož temperamentu nastavuje uvážlivý kolega v podání Morgana Freemana zrcadlo. Jak ale z jednoho z nejlepších filmových konců všichni víme, nebylo to horlivému mladíkovi nic platné…

1. Klub rváčů

A jsme na vrcholu. Film, o kterém by šly psát knihy, vystihl podstatu naštvanosti tehdejší generace mladých mužů a osvalený Brad Pitt jako Tyler Durden se stal symbolem živočišnosti, nezkrotného animálního pudu ke smrti a zániku, který přichází ve stylovém a až dětinsky hravém balení. Rebelsky přesně v duchu tohoto filmu ho proto vybíráme na první místo, přestože se o něm nesmí mluvit…

Těšme se i na budoucí role této hollywoodské ikony, která nepřestává inspirovat!

reklama

reklama