Bounty: Mel Gibson měl o natáčení pochyby, nakonec ale převládla spokojenost

Dobrodružná vzpoura na lodi Bounty dodnes patří mezi vzrušující historické události, jež se navíc dočkaly i několika filmových zpracování. Které je nejlepší?
Mel Gibson a Anthony Hopkins ve snímku Bounty.
Mel Gibson a Anthony Hopkins ve snímku Bounty.
Dino De Laurentiis Productions

reklama

V pátek od 20.00 na Prima MAX uvidíte dobrodružné historické drama s Melem Gibsonem a Anthony Hopkinsem v hlavních rolích podle skutečné události. Vypráví o strastiplné plavbě na Tahiti, která vyvrcholila proslulou vzpourou části posádky proti autoritativnímu kapitánovi lodi. Příběh v roce 1984 oživil filmový producent Dino De Laurentis, který z něj chtěl původně vytěžit hned dva filmy najednou, ale nepodařilo se mu sehnat dostatek finančních prostředků, a tak se musel spokojit s jedním.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Bounty - upoutávka

Vysoká laťka

Natáčení probíhalo na Novém Zélandu, Tahiti a ostrově Pitcairn, kde dodnes žijí potomci vzbouřenců. Pro herce šlo o nezapomenutelný zážitek. „Byly to náročné týdny, ale zato velmi vzrušující. Zažili jsme tam toho mnoho. Pamatuji si, že nás všechny mrzelo, že už to končí. Zvykli jsme si na sebe. Rád na to vzpomínám,“ svěřil se v jednom z rozhovorů Mel Gibson, kterému v době natáčení bylo sedmadvacet let.

Příběh byl v minulosti zfilmován už jednou, a to v roce 1962 pod názvem Vzpoura na Bounty. Hvězdný herec věděl, že laťka je nastavena hodně vysoko a nebude snadné ji překonat. „Ten film jsem viděl mnohokrát. Byl úžasný. A v první chvíli jsem si říkal, zda má smysl točit něco, co už jednou dobře natočeno bylo. Ale když jsem dostal tu možnost a ještě zjistil, s jakými úžasnými herci se do něj počítá, vyčítal bych si, kdybych tam pak místo sebe viděl hrát někoho jiného. Každý z nás dal do toho maximum, kus své osobitosti a výsledek je na divácích. Nepřísluší mi soudit, který snímek se povedl lépe,“ nechtěl porovnávat Mel Gibson.

Přátelský přístup

Všem na place vyhovoval i přístup režiséra Rogera Donaldsona. Přestože to byla jeho první velká filmová práce, každého si získal na svou stranu. „Pokud někdo přišel s nápadem nebo myšlenkou, jak scénu nebo dialog upravit, oživit či změnit, byl k tomu svolný. Vytvořil tvůrčí, přátelskou atmosféru,“ zavzpomínal Anthony Hopkins, který s režisérem v průběhu dalších let spolupracoval ještě několikrát. Naposledy v roce 2005 v dobrodružném filmu V zajetí rychlosti.

Dobrodružný film Bounty uvidíte v pátek od 20.00 na Prima MAX.

Skutečný příběh o vzbouřencích na lodi Bounty si můžete přečíst zde:

Vzpoura na lodi Bounty

Vzpoura na lodi Bounty. Literární fikce, nebo skutečná událost?

reklama

reklama