Blbec k večeři aneb Brilantní konverzačka starého střihu

Ve Francii velmi úspěšný snímek rozhodně nezapře svůj divadelní původ: opírá se totiž o situační komiku minimálního počtu herců a zejména o chytře napsané dialogy. Vsadíme se, že takhle dobrou francouzskou komedii jste už dlouho neviděli.
Blbec k večeři 6
Blbec k večeři 6

reklama

Skupinka dobře situovaných přátel pořádá každou středu večeře, při kterých soutěží, kdo z nich s sebou přivede většího blbce. Vydavatel Pierre Brochant cítí, že tentokrát by mohl snadno zvítězit.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Blbec k večeři - upoutávka

Známý mu totiž dohodil výjimečný exemplář, účetního z ministerstva financí Pignona, jehož koníčkem jsou komplikované stavby ze sirek. Jenže pýcha předchází pád a pozdě litujícímu Pierrovi se toto rčení do písmenka potvrdí. Jeho setkání s dobromyslným leč katastrofálně nešikovným a popleteným Pignonem totiž otřese jeho životem v základech. Není divu, že v kolotoči malérů, omylů a pitomostí, který se před našimi zraky roztočí, není nakonec naprosto jednoznačné, kdo je tu vlastně tím blbcem.  

Kochejte se v pondělí ve 20.00 Prima MAX.  

Blbec k večeři 3
Blbec k večeři 3

Možná jste o filmu Blbec k večeři nevěděli, že...

Představitel Pignona, Jacques Villeret, hrál svou roli zhruba devětsetkrát na divadelních prknech.

Blbec k večeři 1
Blbec k večeři 1

O režisérovi

Režisér a scénárista této komedie, Francis Veber, není žádným filmovým nováčkem a až vám prozradíme jména některých titulů z úctyhodného seznamu jeho filmografie, dáte nám jistě za pravdu.
Podepsal se například pod scénáře ke komediím Velký blondýn s černou botou s Pierrem Richardem, Muž z Acapulka s Jeanem-Paulem Belmondem či Návrat velkého blondýna.
Jeho režijním debutem se stala kritiky velebaná Hračka opět s Richardem, po které následovala trojice Kopyto, Otec a otec a Uprchlíci, ve které vytvořil ústřední dvojici pro změnu Pierre Richard s Gérardem Depardieu. Největší mezinárodní úspěch slavil ale bezpochyby právě snímek Blbec k věčeři (1998), který Veber natočil na motivy své vlastní divadelní hry a získal za něj šest nominací na Césara. Tři z nich - za scénář, za herce v hlavní a ve vedlejší roli – nakonec snímek v bronzové sošky proměnil.
 

reklama

reklama