Benedict Cumberbatch alias Sherlock bude tentokrát lovit Psisko baskervillské

Benedict Cumberbatch a Martin Freeman se tentokrát ujímají pravděpodobně nejznámějšího případu detektivní sbírky Arthura Conana Doyla. Na to, jak se jim podaří vyrovnat se se záhadou Psiska baskervillského, se mrkněte ve středu ve 20.00 na Prima MAX!
Sherlock: Psisko baskervillské
Sherlock: Psisko baskervillské

reklama

Z nedostatku jiné zábavy se Sherlock rozhodne vzít případ Henryho Knighta, který ho navštíví s tím, že v lesích nedaleko svého sídla v Dartmooru objevil stopy obrovského děsivého psa připomínajícího monstrum. Henry rovněž přísahá, že když byl malý, viděl, jak tato příšera na kusy roztrhala jeho otce. Holmes pojme podezření, že to tak zvané „monstrum“ by mohlo souviset s tím, co se děje v nedaleké vojenské výzkumné základně v Baskervillu, a pod falešnou identitou se tam i s Watsonem vypraví. To, co zde ale spatří, naprosto otřese jeho důvěrou ve vlastní schopnosti a upřímně ho vyděsí.

Záběry z filmu Sherlock: Psisko baskervillské
Autor: BBC WORLDWIDE Záběry z filmu Sherlock: Psisko baskervillské

Opět vynikající, opět bez chybičky. Oproti ostatním epizodám možná trochu jednodušší, takže nebudete muset tolik namáhat mozek sledováním toho, kdo, kdy, s kým a kde, ale tím tento díl vůbec nechceme shazovat. Nechybějí vtipné momenty, tajemná atmosféra, na kterou u Holmese vůbec nejsme zvyklí, a geniální zápletka, díky které si až do samotného konce nebudete jistí, jak by to proboha mohlo dopadnout. Potuluje se lesy kolem Dartmooru skutečně hrozivá krvelačná bestie?

Záběry z filmu Sherlock: Psisko baskervillské
Autor: BBC WORLDWIDE Záběry z filmu Sherlock: Psisko baskervillské

Co jste možná nevěděli...

  • Když je Sherlockovi v jedné scéně nabídnut čaj, odmítne ho s tím, že by potřeboval něco silnějšího, přesněji o 7 % silnějšího. To je narážka na původního knižního Sherlocka, který užíval 7% roztok kokainu, když neměl případ a potřeboval stimulovat svoji mysl.
  • V původním scénáři měl být řidičem auta John a Sherlock spolujezdcem. Jak se ale ukázalo, herec Martin Freeman, představitel Johna Watsona, neumí řídit, takže za volant jejich Land Roveru musel usednout Benedict Cumberbatch (Sherlock).
  • Sherlock se díky jeho opálení dovtípí, že se Lestrade právě vrátil z dovolené. Opálení herce Ruperta Gravese (Lestradea) bylo ale způsobené jeho pobytem v Karibiku, odkud se právě vrátil z natáčení seriálu Smrt v ráji. Změna jeho vizáže byla tak zjevná, že ji nešlo jen tak přejít a proto byla do scénáře zakomponována zmínka o jeho dovolené.
  • V jedné scéně Watson žertovně nazývá Sherlocka „Spocku“. Je to narážka na to, že Benedict Cumberbatch právě v té době dokončil natáčení Star Treku: Do temnoty (2013), kde hraje postavu Khana vedle slavného Zachary Quinta, představitele Spocka.

Režie: Paul McGuigan
Předloha: Arthur Conan Doyle (kniha)
Scénář: Mark Gatiss
Kamera: Fabian Wagner
Hudba: David Arnold, Michael Price
Hrají: Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs, Rupert Graves, Mark Gatiss, Andrew Scott, Russell Tovey, Amelia Bullmore, Clive Mantle, Simon Paisley Day, Sasha Behar, Will Sharpe, Stephen Wight, Gordon Kennedy

reklama

reklama