Bájné, temné a divácky opojné Ztracené město Z

Robert Pattinson v dobrodružném dramatu Ztracené město Z. Dívejte se v sobotu ve 20.00 na Prima MAX.
Záběry z filmu Ztracené město Z
Záběry z filmu Ztracené město Z
Amazon Studios/Bleecker Street Media

reklama

Jestli čekáte něco jako Indiana Jonese, jste vedle jak ta jedle. Přemýšlivý snímek dává důraz na detailní vykreslení postav, zachycení atmosféry a na příběh samotný. Vyprávění je pomalé, tempo rozvážné a divácký zážitek výživný. Kamera je velmi soustředěná a herecké výkony nečekaně dobré. Barvy tlumené, svět nekonečný a plný tajemství. A uprostřed toho všeho ústřední postava muže, snílka, který je posedlý touhou ta tajemství objevit.

Ztracené město Z - upoutávka
Ztracené město Z - upoutávka

Píše se rok 1966 a britský badatel Percy Fawceet se poprvé vydává do Amazonie. Jeho vize je jasná a cíl odvážný: Percy je rozhodnut prozkoumat dosud neprobádané území Bolívie a objevit bájné město obydlené vyspělou civilizací.

Záběry z filmu Ztracené město Z
Autor: Amazon Studios/Bleecker Street Media Záběry z filmu Ztracené město Z

Spolu se svým asistentem Henrym Costinem (Robert Pattinson) a s pomocí domorodců se vydává hloub a hloub do džungle proti proudu řeky Rio Verde. Čelí kanibalům, nemocem, neprostupné a nebezpečné džungli… I když doma v Anglii málokdo věří v úspěch výpravy, Percyho žene vpřed nezlomná vůle a víra, kterou upevňují drobné důkazy, jež po cestě nachází.

Po tom, co se mu ze strany britské vědecké obce dostane jen výsměchu a zneuctění, vypraví se nezdolný snílek na cestu do Bolívie ještě jednou.
S podporou své manželky (Sienna Miller) a spolu se svým synem (Tom Holland) a přítelem Costinem naposledy zavítá do hluboké džungle.

Záběry z filmu Ztracené město Z
Autor: Amazon Studios/Bleecker Street Media Záběry z filmu Ztracené město Z

Možná jste o filmu Ztracené město Z netušili, že…

  • Za režii i scénář je zodpovědný Američan James Gray, jehož velkobiják Ad Astra je jednou z nejočekávanějších premiér podzimu. Ad Astra je sci-fi snímek s Bradem Pittem v hlavní roli, který slibuje netradiční pojetí a distancuje se od tuctových zástupců tohoto žánru. No uvidíme, co je na tom pravdy. Premiéru v českých kinech má Ad Astra 19. září.
  • Hlavní roli ve Ztraceném městě Z měl také původně hrát Brad Pitt, který byl ze scénáře snímku nadšený. Rozmyslel si to až potom, co vyšlo najevo, že natáčení by znamenalo až šestiměsíční náročný pobyt v džungli. U projektu ale zůstal alespoň co se produkce týče. Roli měl poté ztvárnit Benedict Cumberbatch, ale tomu to nevyšlo kvůli natáčení Doctora Strange. Do třetice všeho dobrého spadla role do kapsy Chariemu Hunnamovi (Návrat do Cold Mountain, Pacific Rim – Útok na Zemi, Král Artuš: Legenda o meči).
  • Než filmový štáb vyrazil do Kolumbie na natáčení, obrátil se režisér James Gray na Francise Forda Coppolu, který v džungli rovněž točil (Apokalypsa, 1979) s prosbou o radu. Dostalo se mu jednoznačné odpovědi: „Nikam nejezdi.“
  • Snímek vychází z románu Davida Granna, který vyšel v Čechách v roce 2010 pod jménem Ztracené město v Amazonii.
Záběry z filmu Ztracené město Z
Autor: Režie: James Gray Předloha: David Grann (kniha) Scénář: James Gray Kamera: Darius Khondji Hudba: Christopher Spelman Hrají: Charlie Hunnam Záběry z filmu Ztracené město Z

Režie: James Gray
Předloha: David Grann (kniha)
Scénář: James Gray
Kamera: Darius Khondji
Hudba: Christopher Spelman
Hrají: Charlie Hunnam, Robert Pattinson, Sienna Miller, Tom Holland, Angus Macfadyen, Ian McDiarmid, Clive Francis
Rok uvedení: 2016

reklama

reklama