Báječný večer prožijete s Báječným dnem

Moc příjemná záležitost s Georgem Clooneym a Michelle Pfeiffer na oddechový večer. Takových milých pohlazení, balzámů na nervy a dobíječů baterek jen houšť. Primu MAX si zapněte v pondělí ve 20.00!
Záběry z filmu Báječný den
Záběry z filmu Báječný den
20th Century Fox
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Čistokrevná romantika, lépe to snad ani popsat nejde. A nutno dodat, že Báječný den patří v této třídě k jednomu z jasných premiantů.

Báječný den - upoutávka
Báječný den - upoutávka

Nechybí mu humor a nadhled, navíc Clooney a Pfeiffer jsou non plus ultra sympaťáci, kterým osamělost kouká z očí a člověk jim od samého začátku lásku hrozně přeje. S realitou to sice nemá moc společného, ale kdo by se nechtěl (zvláště v téhle společnosti) trochu zasnít. 

Záběry z filmu Báječný den
Záběry z filmu Báječný den
20th Century Fox

Nebojte se tuctového scénáře, vykalkulovaných dialogů ani přeslazeného konce, který by film táhl dolů. Kdepak. Děti dvou hlavních protagonistů jsou sice občas až moc ukřičené a rozmazlené, ale tempo si snímek udržuje až do nestandardního konce, scénář je nápaditý a pár dialogů ze života naprosto přesných.

A o co že tu běží?

Melanie Parker (Michelle Pfeiffer) a Jack Taylor (George Clooney) jsou oba rozvedení rodiče, kteří se snaží skloubit výchovu potomka s náročnou kariérou, ale jak se jeden „báječný“ den ukáže, někdy je to nad jejich síly. Vinou hektického rána nestihnou jejich děti odjezd na školní výlet a Melanie s Jackem musí čelit nenadálé výzvě: co teď s nimi? Nakonec souhlasí, že si vyjdou vstříc a děti si pohlídají navzájem. V následujících dvanácti hodinách pak dojde k mnoha nepovedeným i šťastným událostem, které rozhodnou o nečekaném konci.

George Clooney

Věčný elegán George Clooney

Stojí za zmínku...

  • Scéna, ve které Jackova dcera Maggie zapomene jméno inkriminované kočky, ve skutečnosti nebyla ve scénáři. Filmové Maggie se ale i přesto, že se jí jméno kočky vykouřilo z hlavy, podařilo zaimprovizovat a ve scéně pokračovat. Režisérovi se to tak líbilo, že se záběr rozhodl ve snímku ponechat.
  • Ani to, že Melanie (Michelle Pfeiffer) vrazí u sebe doma do stolu, nebylo plánované. Michelle do něj prostě strčila omylem, ale i tady se režisér rozhodl improvizaci nevystřihnout.
  • Málo se ví, že George Clooney se s Michelle Pfeiffer setkal už roky před natáčením snímku. Randil tehdy krátce s její sestrou Dedee Pfeiffer.
  • Když Melanie vezme děti na zmrzlinu, všimněte si velkých hodin na stěně. Měly by ukazovat něco kolem 3.30, ale podle pozice ručiček to vypadá spíš na šestou. A když už jsme u této scény, sledujte pozorně stav zmrzliny obou dětí. Mění se s každým záběrem (a zvlášť ten banán!).
  • Při cestě na fotbalový zápas skáče Jack do louží a kalhoty má od kolen dolů mokré. Když na zápas dorazí (během pár minut), není po stopách po vodě ani památky.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama