Baby Boom aneb Když workoholička zdědí dítě

Vůči komediálnímu talentu Diane Keaton nelze být imunní a stejné je to i s postavou její workoholičky Jessie, která nečekaně zdědí dítě a zcela nepřipravená na tuto roli se po svém potýká s úskalími, která s sebou život matky přináší. Milá komedie z roku 1987 v pondělí od 20.00 na Prima MAX.
Baby Boom 3
Baby Boom 3
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

J. C. Wiatt (Diane Keaton) je emancipovaná žena, pro kterou je kariéra vším. Vdaná je za svou práci a žije s bankéřem, který se se svou prací oženil. Spolu sbírají staré africké umění, vlastní byt, neplánují svatbu ani děti.

Baby Boom - upoutávka
Baby Boom - upoutávka

Zdálo by se, že má vše, co by si mohla přát. Jenže. Těsně před životně důležitým obchodním jednáním, je Jessii svěřena do opatrovnictví třináctiměsíční Elizabeth, dcera bratrance Andrewa, který spolu se svou ženou tragicky zahynul při autonehodě. Žebříček jejích hodnot se začíná měnit, stejně jako její dosavadní bezstarostný život...

Klasická romantická komedie, která vám připomene, co se nosilo v osmdesátých letech (a teď už naštěstí ne) a neurazí ani náročného diváka. Film získal dva Zlaté glóby – za nejlepší počin v kategorii muzikál nebo komedie a za nejlepší ženský herecký výkon v této kategorii. Bez Diany Keaton by člověk možná trochu remcal nad jednoduchým scénářem, průhlednou záplatkou a předvídatelným koncem, ale takhle to tvůrcům s radostí odpustíte. One-woman-show jak má být.

Baby Boom 6
Baby Boom 6

Naschval, jestli si ve filmu Baby boom všimnete...

  • Na začátku filmu nás vypraveč uvádí do děje a dozvídáme se, že J.C. Wiatt má rohovou kancelář (obecně považovanou za něco extra). Když se ale o pár minut později v její kanceláři ocitneme, o rohovou místnost nejde.
  • Když Jessie dorazí k domu ve Vermontu, vystoupí z auta a vezme malou Elizabeth ze sedačky, aniž by jí před tím rozepla pás.
  • Když Jessie mluví venku u studny s instalatérem, země kolem a nejbližší stromy jsou pokryty sněhem. Když se ale podíváte na stromy v dálce, žádný z nich zasněžený není.
  • Všimněte si novinových ústřižků pojednávajících o Jessienině podnikatelském úspěchu. Na tom posledním je její jméno napsáno špatně jako „Waitt“ a nikoli „Waitt“.  
Reklama
Reklama