Andílek na nervy: Mišík udělal řidičák až napotřetí, Řezníček riskoval život na traktoru

Rodinná komedie Andílek na nervy přibližuje téma sociálních sítí a zlaté mládeže směrem k současné české vesnici – kde na podobné nápady není nikdo zvědavý!
Adam Mišík a Anna Kadeřávková ve filmu Andílek na nervy.
Adam Mišík a Anna Kadeřávková ve filmu Andílek na nervy.
RoadMovies

reklama

V sobotu od 20:15 na Primě uvidíte velmi moderní, a přitom poctivě českou rodinnou komedii. Podnětem k natáčení byla pro režiséra a spolutvůrce scénáře Juraje Šajmoviče návštěva luxusního nákupního centra, kde s manželkou uviděli „shoppující“ mládež bohatých rodičů. „Nikdo z těch dětí neznal cenu peněz, koupit si mohly všechno. Takoví andílci jsou zajímavým současným fenoménem. Pak jsem měl zlý sen. Co kdyby takové dítě zabušilo na mé dveře a někdo ze sociálky nezvratně dokázal, že je moje? A tak vznikl Andílek na nervy. Moderní, vtipný, chytrý,“ prozradil Šajmovič.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Andílek na nervy - upoutávka

Impulzivní nákupy

Děj filmu pojednává o čtrnáctileté fashion bloggerce Viktorii, která si po smrti matky musí vybrat, zda bude žít v dětském domově, nebo na malé vesnici s otcem, kterého nikdy v životě neviděla. Dívku ztvárnila herečka Anna Kadeřávková, které role byla velmi blízká. „V podstatě to mám stejně jako hlavní představitelka. Módu miluji. Mám období, kdy jdu kolem obchodu a zahlédnu něco za výlohou. Řeknu si, to vypadá moc hezky, jen si to vyzkouším a půjdu. A v tomhle zápalu pak proběhnu dalších dvacet obchodů a nakoupím si celý nový šatník. A pak mám zase dny, kdy se obleču do tepláků, mikiny a jsem spokojená,“ uvedla Kadeřávková. „Natáčení byl fajn, kromě několika dní, kdy jsem byla nemocná a pracovala ve vysokých horečkách,“ dodala.

Jediný za volantem

Výraznou roli má v komedii i idol dívčích srdcí Adam Mišík, který se musel naučit řídit traktor a absolvoval důkladný kurz. V době natáčení mu bylo pouhých osmnáct let a s řízením přitom neměl moc zkušeností. „Z naší rodiny jsem vlastně jediný, kdo se pouští z šoférské pozice na silnice. Táta (zpěvák Vladimír Mišík, pozn. red.) řidičák nikdy neměl, máma si ho sice udělala, ale nejezdí vůbec. Moje začátky za volantem byly zajímavé. Jednou mi na poli půjčil můj kamarád starou felicii, jinak jsem na rozdíl od spousty kluků seděl na místě řidiče až v autoškole. Chtěl jsem ale rodičům i sobě dokázat, že to zvládnu. Nakonec jsem to zvládl až napotřetí,“ prohlásil s úsměvem Mišík.

Nebezpečná rychlost

Zatímco on během natáčení jízdu na traktoru zvládl bez újmy na zdraví, herec Pavel Řezníček, který velký zemědělský stroj obsluhoval také, měl namále. „Když jsem se připravoval na scénu závodu traktorů, nedařilo se mi dlouho nastartovat. Když už se mi to konečně povedlo, nabral jsem na rychlosti, špatně vybral zatáčku a málem narazil do stromu. Byly to perné chvilky,“ popsal herec.

Komedie získala několik ocenění. Na Filmovém festivalu pro děti a mládež v Ostrově cenu za nejlepší film v kategorii 13–18 let a Anna Kadeřávková si odnesla ocenění za nejlepší dívčí herecký výkon.

Komedii Andílek na nervy uvidíte v sobotu od 20:15 na Primě nebo si ji můžete přehrát z našeho archivu:

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!