Ali – boxer, který byl nejlepší a věděl o tom

Tenhle snímek si k vám najde cestu, i pokud je vám box naprosto ukradený. Není to totiž film o boxu, ale o člověku, který je navíc díky skvělé režii vylíčen spíš jako křehká lidská nádoba než stroj na mlácení. Prima MAX si pusťte v pondělí ve 22.10.
Záběry z filmu Ali
Záběry z filmu Ali
Columbia/Sony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Co je fajn vědět o filmu Ali, než usednete k obrazovce...

  • Snímek má téměř neskutečných 158 minut – to v té oficiální verzi. Pak existuje ještě jedna neoficiální se stopáží celých 165 minut.   
  • Will Smith a John Voight byli za své výkony nominováni na Oscary v kategoriích Nejlepší herec v hlavní a vedlejší roli. Oběma ale sošky nakonec unikly. (Tu za hlavní mužskou roli si ten rok, 2002, odnesl Denzel Washington za kriminální drama Training Day a ocenění pro nejlepšího herce ve vedlejší roli připadlo britskému herci Jimu Broadbentovi (filmový táta Bridget Jones) za životopisný snímek Iris.) 
Záběry z filmu Ali
Autor: Columbia/Sony Záběry z filmu Ali
  • Od prvního návrhu scénáře k první klapce uběhlo více než deset let. Za tu dobu se o snímek ucházela celá řada režisérů, mezi nimi například Oliver Stone či Spike Lee. Oliver Stone měl o obsazení hlavní role od začátku jasnou představu – chtěl pro ni získat Denzela Washingtona. Když se ale herec upsal jinému boxérskému snímku (Hurikán v ringu), režisér od projektu odstoupil.
  • Na režisérskou židličku nakonec dosedl Michael Mann, tvůrce takových velkosnímků jako Poslední Mohykán (1992, 1 soška Oscara), Nelítostný souboj (1995), Insider: Muž, který věděl příliš mnoho (1999, 7 nominací na Oscara), Collateral (2004, 2 nominace na Oscara), Miami Vice (2006) či Veřejní nepřátelé (2009).
  • Jen  pro zajímavost, průměrná délka těchto filmů dohromady je 140 minut. Z tohoto pohledu je stopáž Aliho jen o kousek nad průměrem.  
  • Will Smith roli původně odmítl. Pak mu ale zatelefonoval skutečný Muhammad Ali s tím, že on jediný vypadá dostatečně dobře na to, aby ho ve filmu mohl hrát. A bylo rozhodnuto. Herec musel hodně přibrat, aby se vyrovnal Aliho téměř sto kilogramům.
  • Když pak na jaře roku 2016 Muhammad Ali zemřel, Will Smith byl jedním těch, kteří při slavnostním ceremoniálu nesli jeho rakev.
Záběry z filmu Ali
Autor: Columbia/Sony Záběry z filmu Ali

Primu MAX si pusťte v pondělí ve 22.10!

Režie: Michael Mann
Scénář: Stephen J. Rivele, Christopher Wilkinson, Eric Roth
Hrají: Will Smith, Jamie Foxx, Jon Voight, Mario Van Peebles, Ron Silver, Jeffrey Wright, Mykelti Williamson, Jada Pinkett Smith
Rok uvedení: 2001

Reklama
Reklama