Drsná akce u vás doma: John Wick a další 4 nářezy

Užíváte si společnost drsných svalovců a nabitých bouchaček? Není problém, nabízíme pětici nedávných akčních hitů, které vám karanténu pořádně nakopnou!
John Wick v posledních letech drží akční žánr nad vodou.
John Wick v posledních letech drží akční žánr nad vodou.
Vertical Ent.

reklama

Nestačí vám samotná koronavirem zasažená realita a chcete si do letošního jara vnést ještě trochu dalšího napětí? Není problém, s pomocí naší videopůjčovny si můžete dopřát dostatek vzrušující akce – některé pistole totiž neutišila ani světová pandemie.

Trilogie John Wick

Pryč jsou doby Arnolda Schwarzeneggera a Sylvestra Stalloneho, současnost patří Keanu Reevesovi. Miláček dam a nezkrotný gentleman už třikrát zazářil jako John Wick v choreograficky propracované a zároveň neskutečně chytlavé akční sérii. Ať už pětapadesátiletého elegána zbožňujete díky neomylnému ovládání střelných zbraní či lásce ke svým psům, jeho wickovské kreace do značné míry vzkřísily skomírající žánr a představily jednoho z největších filmových hrdinů 21. století. Nyní se na všechny tři díly Johna Wicka můžete podívat online a bez reklam v naší videopůjčovně.

Dokonalá loupež

S Keanu Reevesem si nezadá o pár let mladší, ale muskulaturně výraznější Gerard Butler. Dokonalá loupež z roku 2018 je nejlepším filmem skotského siláka za poslední dekádu, a tak se tenhle nekompromisní akční thriller rozhodně vyplatí slupnout. V poctivé žánrovce se podíváme do kriminalitou zmítaného Los Angeles, kde se proti sobě postaví vyrovnané síly policistů a zlodějů – kdo bude mít navrch?

Hellboy

Loni uvedený Hellboy byl sice přijat poměrně rozporuplně, ale pokud nejste hardcore zastánci starších dílů, aktuální akční jednohubku slupnete s radostí. Ron Perlman jako démonický hrdina v režii Guillerma del Tora získal komiksovému Hellboyovi spoustu fanoušků, ale loňské, o poznání béčkovější pojetí nedělá slavné značce ostudu. David Harbour jako osvalený cynik přidal v této verzi na krvelačnosti, a tak se rozhodně nejedná o selanku pro diváky s citlivým žaludkem.

Kursk

I pod hladinou oceánu může dojít na pořádnou akci. Evropské koprodukční drama Kursk vypráví skutečný příběh tragédie ruské ponorky, která se před dvaceti lety navzdory své nepotopitelnosti potopila. Jak na trable jaderné ponorky zareagovala byrokracií a strachem z mezinárodní ostudy prorostlá ruská politická elita, si možná sami pamatujete – ale pokud ne, tím lépe, aspoň budete překvapeni. Pod režií zkušeného Thomase Vinterberga (Hon, Rodinná oslava) excelují evropské hvězdy jako Matthias Schoenaerts, Léa Seydoux nebo Colin Firth.

Na špatné straně

Mel Gibson a Vince Vaughn. Dvě hvězdy, každá v jiné fázi kariéry. Zatímco Gibson si po kontroverzních prohlášeních a výstupech minulé dekády znovu buduje reputaci a seká dobrotu, čerstvý padesátník Vaughn opouští svou komediální image a etabluje se jako nekompromisní akční hrdina. V posledních letech exceloval v kouscích jako Blok 99 nebo Hacksaw Ridge – a právě s autorem prvního jmenovaného filmu S. Craigem Zahlerem znovu spojil síly v naturalistické kriminálce Na špatné straně. Balada o dvou zkorumpovaných policajtech nehýří krví či překotným tempem, ale o to silnější dojem ve vás zanechá.

A pokud máte chuť ještě na něco jiného, mrkněte se do naší videopůjčovny sami – určitě vymyslíte, jak si letošní specifické jaro vyšperkovat.

Text: MS

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!