Afričan: Co stálo za úspěchem exotického dobrodružství? Slavný herec měl jasno

Vydařený dobrodružný film s prvky romantické komedie stál na výkonech Philippa Noireta a Catherine Deneuve. Jak prožívali natáčení v exotických lokacích?
Philippe Noiret a Catherine Deneuve ve filmu Afričan.
Philippe Noiret a Catherine Deneuve ve filmu Afričan.
Renn Productions

reklama

V pátek od 20.00 na Prima MAX uvidíte dobrodružnou romantickou komedii režiséra Philippa De Brocy, který byl dobrodruhem i v soukromí a Afriku procestoval křížem krážem. Natáčení probíhalo v Keni, a zatímco štáb nocoval ve stanech a na plac se přepravoval v terénních vozidlech, herecké hvězdy si žily jako v bavlnce. Byly ubytované v těch nejlepších hotelech, které se v zemi nacházely, a přímo na místo natáčení je dopravovala malá letadla.

Afričan - upoutávka
Afričan - upoutávka

Skautíci na výletu

„Vzpomínám na ten film velmi rád, byl to pro mě zážitek. Strávili jsme tam asi tři měsíce, zažili i období tropických dešťů. Točili jsme většinou u moře a na horách, panovaly tropické teploty, ale dalo se to vydržet,“ zavzpomínal Philippe Noiret, který ztvárnil hlavní postavu.  

Když se zrovna nenatáčelo a herci měli volno, o zábavu se starala především jeho filmová manželka Catherine Deneuve. „Říkala nám ‚skautíci‘ a neustále vymýšlela nějaké výlety. Díky ní to pro nás bylo opravdu dobrodružství. Navštívili jsme spoustu míst a viděli zblízka zvířata, na které obyčejně nemáte šanci narazit,“ poznamenal herec.

Africká příroda táhla

Film po svém uvedení do kin zaznamenal velký komerční úspěch. Zatímco Noiret ho připisoval vydařenému plakátu, který na film efektivně lákal, režisér za tím viděl něco jiného. „V příběhu, který byl ze života, se skloubila fascinující příroda, nádherná zvířata a zajímaví herci,“ měl jasno režisér Philippe De Broca. 

Dobrodružný film Afričan uvidíte v pátek od 20.00 na Prima MAX.

reklama

reklama