Addamsova rodina: Proč hned dva slavní režiséři odmítli hororovou komedii natočit?

Oblíbená černá komedie o děsivé rodince málem nespatřila světlo světa. Nakonec se však stala hitem a podnítila řadu pokračování.
Anjelica Huston a Raul Julia ve filmu Addamsova rodina.
Anjelica Huston a Raul Julia ve filmu Addamsova rodina.
Orion Pictures Corporation

reklama

V sobotu od 17.55 na Prima MAX si připomeneme jednu oblíbenou klasiku. Natáčení kultovní americké hororové komedie Addamsova rodina provázely od samého začátku problémy. Režírování odmítl Tim Burton, kterého nejvíce proslavil film Batman; stejně tak i Terry Gilliam, jenž je podepsán pod britskou komediální skupinou Monty Python. Realizace se chopil až třetí v pořadí, tehdy debutující Barry Sonnenfeld. I ten však musel čelit nečekaným komplikacím.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Addamsova rodina - upoutávka

Film, který málem nevznikl

Po měsíci natáčení odešel hlavní kameraman. Rychle se sice za něj sehnala náhrada, ale i ta druhý den v práci onemocněla a skončila ve špitále s vážnou infekcí. Režisér Sonnenfeld nechtěl už nic ponechat náhodě a za kameru se nakonec postavil sám. S touto profesí měl bohaté zkušenosti, jako kameraman totiž pracoval u slavných bratrů Coenových.

Aby toho nebylo málo, během natáčení zkrachovalo původní studio Orion a vypadalo to, že se příprava filmu bude muset zastavit. Vždyť jenom stavba domu Addamsových v ateliéru vyšla na sto tisíc dolarů. Naštěstí peníze na dokončení poskytla jiná společnost, která ve filmu viděla potencionál. A udělala dobře. I přes všechny potíže se podařilo natočit film, který se nezapomenutelně zapsal do světové kinematografie. Jen za pouhý první víkend v kinech vydělal pěkných pětadvacet milionů dolarů.

Nejasnosti kolem herců

Za zmínku stojí i rošády s hereckým obsazením. Postavu strýce Festera měl původně hrát Danny DeVito, který ji odmítl, stejně jako po něm oslovený Anthony Hopkins. Nabídku přijal až Christopher Lloyd. O roli Morticie naopak usilovala zpěvačka Cher, režisér dal ovšem přednost herečce Anjelice Huston.

Hororovou komedii Addamsova rodina uvidíte v sobotu od 17.55 na Prima MAX.

reklama

reklama