Addamsova rodina 2: Smrt hlavního herce zaskočila jeho kolegy. Co se mu stalo?

Druhý díl Addamsovy rodiny se nenechal zahanbit a navázal na úspěch jedničky. Natáčení však provázel stín v podobě hrozivé nemoci Raula Julii.
Anjelica Huston a Raul Julia ve filmu Addamsova rodina 2.
Anjelica Huston a Raul Julia ve filmu Addamsova rodina 2.
Paramount Pictures

reklama

V sobotu od 20:00 na Prima MAX uvidíte pokračování veleúspěšné hororové komedie, které opět nabídne řadu napínavých i úsměvných momentů. Natáčení trvalo čtyři měsíce a výsledek rozhodně stál za to. Film se těšil stejné oblibě jako předchozí díl. Dokonce byl Americkým filmovým institutem zařazen mezi sto nejvtipnějších snímků všech dob.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Addamsova rodina 2 - upoutávka

Smutný konec skvělého herce

Hlavní postavy znovu ztvárnili Anjelica Huston a Raul Julia, pro něhož to byl jeden z posledních počinů před kamerou. V průběhu natáčení mu byla diagnostikována rakovina, krátce nato upadl do kómatu, z něhož už se nikdy neprobral. Zemřel pouhé čtyři měsíce po natáčení ve věku čtyřiapadesáti let.

„Po celou dobu na sobě nedal absolutně nic znát. Nikdo z nás neměl tušení, čím si prochází. Byl to velký profesionál, skvělý člověk a herec. Ten konec byl strašně rychlý a nečekaný. Nemohli jsme tomu uvěřit. Premiéra, které se už nedožil, byla velmi zvláštní. Na jednu stranu jsme měli radost, jak bylo pokračování Addamsovy rodiny přijato, zároveň nás velmi mrzelo, že už u toho s námi nebyl. Určitě to ale všechno sledoval z nebe,“ prohlásila v jednom z rozhovorů Huston.

Joan Cusack ve filmu Addamsova rodina 2
Autor: Paramount Pictures Joan Cusack ve filmu Addamsova rodina 2

Boj o novou postavu

O to, kdo ztvární novou postavu ve filmu, chůvu Debbie, byl mezi herečkami velký boj. O roli se ucházely například Michelle Pfeffer, Laura Linney, Rebecca de Mornay, Meg Ryan nebo Madeleine Stowe. Režisér Barry Sonnenfeld se nakonec rozhodl pro Joan Cusack. „Všechny adeptky byly úžasné a bylo to jedno z nejtěžších rozhodnutí, které jsem kdy musel učinit. Myslím, že jsme ale při výběru měli šťastnou ruku a udělali dobře,“ rozplýval se po premiéře režisér. 

A na závěr několik zajímavostí. V roli Puberta se střídaly dvě holčičky, narozené jako dvojčata. A herečka Carol Kane, která hraje babičku, je ve skutečnosti o rok mladší než Anjelica Huston, jež ztvárnila její dceru. 

Komedii Addamsova rodina 2 uvidíte v sobotu od 20:00 na Prima MAX.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!