Ace Ventura: Jim Carrey měl jako zvířecí detektiv bizarní požadavky. Co chtěl pro svého leguána?

Jima Carreyho zastihlo natáčení v nepříliš dobrém rozpoložení. Možná i kvůli osobním problémům se do slavné role opřel s takovou vervou. A vyplatilo se.
Jim Carrey jako slavný zvířecí detektiv.
Jim Carrey jako slavný zvířecí detektiv.
Warner Bros.

reklama

Ve čtvrtek od 20.15 na Prima COOL uvidíte, jak se lze v úsudku zmýlit. Když totiž režisér filmu Tom Shadyac zhlédl první sestřih filmu Ace Ventura: Zvířecí detektiv, nebyl vůbec spokojen. Dokonce si pomyslel, že tímto počinem zničí kariéru nejen sobě, ale i Jimu Carreymu, který byl obsazen do hlavní role. Ve svém úsudku se ale velmi zmýlil, neboť komedie po svém uvedení do kin zaznamenala fenomenální úspěch po celém světě. Za všechno hovoří samotné tržby, které překročily závratných 107 milionů amerických dolarů. Rozpočet filmu přitom činil pouhých 15 milionů dolarů.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Ace Ventura: Zvířecí detektiv - upoutávka

Bizarní požadavky

Stěžejní postavu měl původně ztvárnit komik Rob Schneider, kterého nejvíce proslavily snímky Deuce Bigalow: Dobrej striptér, Žába k zulíbání nebo Machři. Ten ale nabídku odmítl. A ani s druhým osloveným, kterým byl Jim Carrey, to zpočátku nevypadalo slibně. Měl totiž několik zásadních podmínek, přes které nejel vlak. Jednak chtěl mít na place vlastního kuchaře, a to i pro svého leguána, kterého měl jako domácího mazlíčka! Navíc žádal i hlavní slovo při přepisování scénáře a k tomu honorář 350 tisíc amerických dolarů. Producenti nakonec všem jeho požadavkům vyhověli a mohlo se začít točit.

„Jim je specifická osobnost, musíte mu porozumět, pochopit ho. Od začátku přesně věděl, co chce. Scénář přizpůsobil vlastnímu humoru. Sám si vymýšlel i kostýmy. Lpěl na hodně barevném oblečení, aby vypadal jako tropický pták. Občas se mi zdálo, že přehrává až moc, ale publikum si ho jako zvířecího detektiva zamilovalo,“ prohlásil režisér.

Smutné natáčení

Během natáčení herec procházel těžkým životním obdobím, neboť jeho otec bojoval s rakovinou plic. O to víc se prý ponořil do práce a svou postavou žil čtyřiadvacet hodin denně, čímž vytěsňoval z hlavy chmurné myšlenky. Jeho úspěchu už se tatínek nedožil. Zemřel krátce před premiérou.

V následujícím roce bylo natočeno pokračování pod názvem Ace Ventura 2: Volání divočiny. Carreyho honorář závratně narostl. Tentokrát za roli zinkasoval 15 milionů dolarů. 

Komedii Ace Ventura: Zvířecí detektiv uvidíte ve čtvrtek od 20.15 na Prima COOL.

reklama

reklama