5 nejzábavnějších filmů Jima Carreyho. Viděli jste je všechny?

V neděli ve 20.00 dáváme film s Jimem Carryeym Ace Ventura: Zvířecí detektiv. Který film s ním je vaším favoritem?
carrey best

Vzpomněli jsme si na pětici jeho nejlepších filmů, které dost možná znáte nazpaměť. A ten nedělní mezi ně rozhodně patří!

Ace Ventura: Zvířecí detektiv - upoutávka
Ace Ventura: Zvířecí detektiv - upoutávka

5) Ace Ventura: Zvířecí detektiv

Na pátém místě úřaduje žoviální detektiv, v jehož hledáčku jsou domácí mazlíčkové. Dost možná Carreyho nejpřístupnější komedie – kdo by totiž neměl rád detektivky & zvířátka – je sice asi nejinfantilnější biják z finální pětice, jak už to ale bývá, hranice mezi genialitou a šílenstvím občas bývá velmi, velmi tenká.

warner bros
warner bros
Warner Bros.

4) Božský Bruce

Velmi populární – snad kvůli svému pozdějšímu zařazení do Carreyho filmografie – je rovněž Božský Bruce. Film, jenž z Morgana Freemana navždy udělal tvář Boha, je už o něco přemýšlivější, bohužel na něj volně navazuje bizarní Božský Evan, což dojem zpětně trochu snižuje. Pro mnohé příliš věřící či příliš málo věřící pak bude celá premisa tak či onak naštvávací.

universal pictures b
universal pictures b
Universal pictures

3) Lhář, lhář

Netradiční premisu má rovněž Lhář, lhář, v němž se Carrey jako úspěšný advokát (!) stane obětí přání svého syna – totiž že nesmí po jeden celý den vůbec lhát. Biják navíc ukázal i Carreyho o fous dramatičtější roli, a k tomu se jeho premisa ukázala být tak geniální, že si ji Carrey sám vykradl pro velmi podobný pozdější snímek Yes Man.

universal pictures
universal pictures
Universal pictures

2) Maska

Naopak zcela bombastická je komedie Maska, jeden z nejúspěšnějších prvních filmů na superhrdinské motivy. Celá premisa zjevně stavěla na tehdejší popularitě Burtonova Batmana a dojmu, že superhrdinské filmy musejí být barevnější než festival v Riu. Po Carreyho průlomu v Ace Venturovi byla navíc Maska jeho skutečným prvním velkofilmem.

new line cinema
new line cinema
New Line Cinema

1) Truman Show

První místo asi bude trochu kontroverzní. Jakkoliv je Truman Show filmem, u něhož se výborně zasmějete, občas se za to i stydíte, v jádru je tenhle biják dramatem jako bič. Jeho alegorie reality show i sledování navíc rok s rokem zraje jako dobré víno a skoro by se dalo říct, že Truman Show vystihuje ducha naší doby víc než většina jiných filmů. Hlavně se ale jedná o skvělou a patřičně dojemnou filmovou "zábavu"!

paramount pictures
paramount pictures
Paramount Pictures

Připomínáme, že film Ace Ventura: Zvířecí detektiv dáváme v neděli ve 20.00 Prima MAX.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama