13 nových českých filmů, které musíte vidět. Držíte krok s dobou?

Stihli jste v kinech Jana Palacha, Modeláře či Šarlatána? Pokud ne, je nejvyšší čas to napravit! V naší videopůjčovně si můžete nedávné české hity přehrát, a to i bez chození do kina…
Bezva ženská na krku, Modelář a Jan Palach. Viděli jste všechny hity?
Bezva ženská na krku, Modelář a Jan Palach. Viděli jste všechny hity?
Cinemart/Falcon/CinemArt

reklama

V posledních pěti letech vznikla spousta filmů, které stojí za naši pozornost. Pokud jste některé hity nestihli v kinech, můžete nyní v pohodlí domova dohnat resty. Díky naší videopůjčovně si můžete řadu zajímavých českých snímků vychutnat i se svými blízkými. Které kousky by neměly uniknout vaší pozornosti?

Jan Palach

Jméno studenta Filozofické fakulty UK naší společností stále rezonuje a se stejnou silou ji i rozděluje. Proto je jedině dobře, že se zpracování takového tématu ujal nezmar českých historických témat Robert Sedláček. Jeho vykreslení osudu Jana Palacha je civilní, přesto však zanechá silnou stopu.

Bezva ženská na krku

Petra Hřebíčková a Ondřej Vetchý patří mezi naše nejpopulárnější filmové tváře, a tak není divu, že se sázka na ně vyplatila. Debutující režisér Tomáš Hoffman si vybral osvědčené téma romantických komedií a ukázal, že i v našich podmínkách jde vytvořit povedenou a neurážející podívanou.

V síti

Vít Klusák to zase dokázal. Rozvířil poklidné vody nejen filmové obce, nýbrž celé společnosti, a ožehavé téma vynesl do popředí. Sexuální agresoři to mají na internetu nebývale snadné a spousta mladých dívek jim nečekaně lehce může padnout za oběť. Výrazný dokumentární i investigativní počin toto prohnilé klubko sympaticky (ale i pořádně děsivě) rozplétá.

Anděl Páně 2

Po jedenácti letech Ivan Trojan a Jiří Dvořák znovu navlékli pohádkové kostýmy a zopakovali si role z jedné z nejúspěšnějších porevolučních pohádek. I druhý Anděl Páně nabízí dostatek zábavy, slovního špičkování i mravního ponaučení. Doporučují čtyři z pěti nevěřících!

Šarlatán

Filmová novinka a český zástupce do oscarových bojů. Polská legenda Agnieszka Holland se opět podívala do české historie a navázala na veleúspěšný Hořící keř z roku 2013. O životě léčitele Jana Mikoláška jsme už psali stejně jako o samotném filmu – a není překvapením, že spolupráce slavné režisérky s otcem i synem Trojanovými se nadmíru povedla.

Chata na prodej

Nadějný Tomáš Pavlíček nahnal hvězdný herecký ansámbl na osamělou chatu, s níž se musejí rodinní příslušníci rozloučit. Jenže se ukazuje, že vzpomínky Ivany Chýlkové, Davida Vávry či Terezy Ramby jsou možná až příliš silné…

Bourák

Svérázný režisér Ondřej Trojan po letech navázal spolupráci se svým bratrem, populárním hercem Ivanem, a vznikla z toho odvázaná retro komedie. Titulní Bourák rád poslouchá Elvise, opravuje auta a duševně zůstal v pubertě – jeho manželka a dcera se s tím ale rozhodně nehodlají smířit!

Domácí péče

Ještě předtím, než Slávek Horák začal pracovat na Havlovi, se zaměřil na mnohem komornější téma – práci zdravotních sester, které cestují za svými pacienty po venkově. I díky výkonům Aleny Mihulové a Bolka Polívky se podařilo namíchat povedený mix citlivé komedie a rodinného dramatu.

Hovory s TGM

Jan Budař a Martin Huba se procházejí po zahradě a povídají si o politice, životě či lásce. To rozhodně není kdovíjak atraktivní, ale debutujícímu Jakubu Červenkovi se podařilo vytvořit chytlavou konverzačku o naší národní povaze i důležitosti nadčasových hodnot. A to vůbec není málo.

Havel

Když Masaryk, tak proč ne Havel? Druhý film Slávka Horáka se zabývá jedním z nejsložitějších témat naší polistopadové společnosti, konkrétně prvním demokraticky zvoleným prezidentem. Zaměřuje se na jeho disidentské roky, kdy bojoval nejen s politickou garniturou, ale i s vlastními démony. Tenhle žánrový mix rozhodně není suchopárným životopisem!

Modelář

Petr Zelenka předkládá další zlobivý film, který podobně jako v případě jeho starších snímků (Ztraceni v Mnichově, Karamazovi) nelze vykládat jen jedním způsobem. Z žánrového mixu nejvýrazněji vystupuje společensky angažovaný psychologický thriller, ovšem k antihrdinovi s andělskou tváří Kryštofa Hádka si každý musí najít svou vlastní cestu.

Zlatý podraz

Hrůznost nastupujícího komunistického režimu se v tomto sportovním dramatu mísí s atraktivními záběry z košíkové, v níž patřila tehdejší československá reprezentace ke světovým špičkám. Jenže zase jednou platí, že úspěch se neodpouští…

Staříci

Road movie o tom, že pomsta je proveditelná v každém věku. Jiná otázka však je, jestli má takový čin smysl… Jiří Schmitzer a Ladislav Mrkvička ukázali, že český film dokáže zaujmout i v kontextu současné evropské tvorby – tuhle fyzicky nepříjemnou cestu dvou staříků za odplatou prostě musíte prožít s nimi.

Pokud vám nabídka nedávných hitů tuzemské kinematografie nestačí, podívejte se do iPrima Videopůjčovny sami – a určitě si vyberete, co je vám blízké.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!