10 věcí, které jste o filmu Terminál nevěděli

Drama a romantická komedie v jednom. Snímek od Stevena Spielberga vypráví o muži, který začal žít kvůli byrokratické chybě na letištním terminálu. A není náhoda, že toho muže hraje Tom Hanks. V sobotu ve 20.00 na Prima MAX!
Tom Hanks ve snímku Terminál
Tom Hanks ve snímku Terminál

reklama

Snímek Terminál je tak trochu praktické zpodobnění amerického bestselleru Hlava 22. Tom Hanks na americkém letišti zjistí, že jeho země už přestala existovat. Za jeho občanství v zemi nikoho může vojenský převrat v jeho zemi. A tak je tento muž ve středních letech nucen zůstat pár dní na letištním terminálu. Jenže z dní se stanou měsíce, z měsíců roky.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Terminál - upoutávka

Tom Hanks poznává okouzlující ruch jednoho z největších letišť na světě, potkává nové lidi a vypráví jim svůj příběh o bezprizorném emigrantovi, jenž pro změnu poznává barvité příběhy cestujících. Snímek měl na celosvětovém trhu v roce 2004 obrovský úspěch.

Terminál
Terminál

A my pro vás máme pár zajímavostí, které jste ve filmu Terminál možná přehlédli:

1) Název fiktivní země Krakozhia byl odvozen od polského Krakova, oblíbeného města režiséra Spielberga.

2) Spolupráci s Tomem Hanksem si Spielberg viditelně oblíbil. Po filmech Zachraňte vojína Ryana (1998) a Chyť, mě když to dokážeš (2002) se jedná už o třetí spolupráci.

3) Původní verze filmu obsahovala jiný konec. V něm odcházela Amelie s Viktorem na Manhattan.

4) Závěrečné titulky obsahují vlastnoruční podpis každého účastníka natáčení.

Terminál
Terminál

5) Dívka, které se Tom Hanks snaží pomoci s kufrem, je dcera Stevena Spielberga Sasha.

6) V knihkupectví si Viktor čte knihu "Oh, the Places You'll Go" od známého autora pohádek dr. Seusse, z jehož fantazie pocházejí i Grinch a Shrek.

7) Steven Spielberg vystřihl z filmu scénu, ve které dostal Hanks možnost si zavolat domů a křičí "Home phone, home phone!" Režisér měl pocit, že by si diváci mohli zvolání spojovat s podobným z filmu E.T.

8) Postava Viktora pochází z fiktivní země Krakozhia, ale Hanks ve filmu mluví bulharsky, což se prý naučil od své ženy, která z Bulharska pochází. Nicméně výtřižek z novin je v ruštině, plechovka od oříšků v neurčeném jazyce a řidičák, který ukazuje, je vypsaný na ženské jméno a je z Běloruska.

9) Celý terminál byl postaven v bývalém hangáru včetně tří funkčních eskalátorů, několika restaurací rychlého občerstvení a dalšího nezbytného vybavení. Na stavbě se podíleli konstruktéři, kteří měli zkušenost se stavbou letišť.

Jak se připravit na rande, když žijete na letišti?
Jak se připravit na rande, když žijete na letišti?

10) Po skončení války zpívá Tom Hanks spolu s dalšími hymnu své země. Ve skutečnosti jde o melodii albánské hymny s vymyšlenými slovy.

Hvězdný Terminál s Tomem Hanksem uvidíte už v sobotu ve 20.00 na Prima MAX!

Režie: Steven Spielberg 
Scénář: Sacha Gervasi, Jeff Nathanson 
Kamera: Janusz Kamiński 
Hudba: John Williams 
Hrají: Tom Hanks, Catherine Zeta-Jones, Chi McBride, Stanley Tucci, Diego Luna, Barry Shabaka Henley, Kumar Pallana, Eddie Jones, Jude Ciccolella, Guillermo Díaz

reklama

reklama