10 skvělých českých filmů, na které se můžete podívat zcela zdarma

Viděli jste Fair Play, Ve stínu či Poupata? Chcete zavzpomínat na Samotáře či Báječná léta pod psa? Díky našemu archivu máte jedinečnou možnost vidět (nejen) tyto kousky úplně zdarma.
Samotáři, Fair Play a Ve stínu. Viděli jste je všechny?
Samotáři, Fair Play a Ve stínu. Viděli jste je všechny?
CinemArt/Falcon/Falcon

reklama

Ačkoli se už řadu let hovoří o krizi českého filmu, kvalitních kousků se rodí stále dostatek – možná ne tolik jako v nejsilnějších 60. letech, ale stále je na co se dívat. Podívejte se na výběr deseti titulů z nedávné doby, které si můžete přehrát v našem archivu zcela zdarma!

Fair Play

Normalizační Československo z pohledu vrcholového sportu. O dopingu ve východním bloku jsme slyšeli hodně, ovšem drama Andrey Sedláčkové se skvělou Judit Bárdos v hlavní roli nás do šedivých osmdesátek přenese věrohodněji než co jiného.

Ve stínu

Ivan Trojan v ambiciózním dobovém dramatu, které nás vrací do složité doby začátku 50. let. Je vůbec možné v klimatu agresivního komunismus smysluplně řešit detektivní případ, jehož nitky sahají nebezpečně vysoko?

3 sezóny v pekle

Po válce všichni doufali, že už bude jen dobře – jenže pak přišel roku 1948… Do této pohnuté doby zasazují svého umělecky založeného hrdinu 3 sezóny v pekle a ukazují, že surrealistické umění bylo nejen možností úniku před hrozivou realitou, ale v určitém smyslu slova i realitou samotnou…

Báječná léta pod psa

Michal Viewegh vzpomínal na své dospívání v nadějných 60. letech i následné normalizační vystřízlivění. Vznikla z toho hořkosladká komedie, která se nostalgicky vrací k dětské naivitě i nutnosti smířit se s životem v nesvobodě.

Všiváci

V příběhu Romana Kašparovského se před kamerou objeví tuzemská herecká extratřída - oblíbení Ondřej Vetchý a Jiří Langmajer však tentokrát neprohání sukně v žánru romantické komedie, nýbrž každý z nich musí čelit svým vlastním démonům.

Divoké včely

Režijní debut Bohdana Slámy naznačil, že témata venkova a mladické zmatenosti budou provázet většinu jeho kariéry. Na severomoravskou ves si dosaďte nenaplněné sny Pavla Lišky, Tatiany Dykové či Marka Daniela a máte posmutnělou komedii, která dodnes stojí za pozornost.

Je třeba zabít Sekala

Jeden z tuzemských vrcholů 90. let sice nenabízí moc známých tváří v hlavních rolích, ovšem o to více se můžete soustředit na mrazivý válečný snímek, v němž není o vyhrocené morální situace nouze.

Návrat idiota

První velká role Pavla Lišky je variací na Dostojevského Idiota, avšak v kulisách českého maloměsta. Nevinný mladík nastavuje zrcadlo svému povrchnímu a bezradnému okolí, ale asi vás nepřekvapí, že se za tuto službu velkých pochval nedočká…

Poupata

Zarostlý Vladimír Javorský v hlavní roli této čistokrevné deprese, na kterou musíte mít náladu – jen tak si totiž poradíte s nepříjemnými výjevy řady postav, jež si prostě nejsou schopny poradit s životními trably.

Samotáři

Na počátku července se Samotáři objevili i v kinech, když slavili 20 let od svého prvního uvedení. Mají co říct i generaci současných třicátníků, nebo se jednalo o kometu přelomu milénia? To posuďte sami, ovšem některé hlášky skutečně nezestárly ani o den!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!