10 lekcí, které nám uštědřil veterán Rocky

Italský hřebec překypuje překvapivě velkou dávkou životních mouder. A vtipů.
Záběry z filmu Rocky
Záběry z filmu Rocky
United Artists

reklama

Klasika jménem Rocky - součástí receptu na úspěch téhle série však nejsou jenom knokauty, ale především příběh o tom, jak se stát z nudy hrdinou.

Zamyslete se proto s námi nad tím, čím vším Rocky Balboa srší a co nám vypráví o životě, vesmíru a vůbec...

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Rocky I - upoutávka
 1. Podle Rockyho je super být na dně, protože pak můžete mířit už jenom nahoru, ne asi...
 2. Ukazuje se, že k extrovertním boxerům jako magnet sedí především introvertní prodavačky ze Zverimexu.
  Záběry z filmu Rocky
  Autor: United Artists Záběry z filmu Rocky
 3. Motivační písnička je naprosto nepostradatelnou součástí jakékoliv aktivity, do které se vám nechce. Akorát se musíte spokojit s tím, že vám ty těžké části nikdo nesestříhá do krásné sekvence.
 4. Druhá šance není mýtus. Stejně jako Rocky i Sylvester Stallone měl na krajíčku – pět let před filmem Rocky natočil příšerné porno Italský hřebec (jo, na to všichni odkazujou), po němž ho musel obsadit snad jenom opilý producent. Nakonec se to však vyplatilo.
  Záběry z filmu Rocky
  Autor: United Artists Záběry z filmu Rocky
 5. Ke každému minutovému happy endu vede předešlých 114 minut boje...
 6. Sebevědomí italského imigranta bez práce nejlépe napraví, když zbije černocha. Dvakrát. A potom Ruso-Švéda. S vysokoškolským titulem. Prostě furt žijeme jako opičáci a fyzická síla se počítá.
 7. I tak krutopřísný boxer, jako je Rocky, se budí rozlámaný a všechno ho bolí. Sice to má obvykle ze zápasu z předešlého večera, ale nešť.
  Záběry z filmu Rocky
  Autor: United Artists Záběry z filmu Rocky
 8. Krutopřísný boxer může nosit brýle na čtení a mít problémy se čtením. Akorát nevěřte tomu s Einsteinovým problémem s učením. To je mýtus.
 9. Je jedno, že neumíte tančit ani zpívat. Nebo třeba vymýšlet vtipy. Podstatné je, když zvládnete aspoň něco dobře a vymyslíte si k tomu padnoucí přezdívku. Aneb festovní sebevědomí je půlka sukcesu!
 10. Podstatnější než poslouchat moudra druhých, jako třeba ty Rockyho nebo v článku o něm, je však vyhrnout si rukávy a máknout si...

Ale než na to sednete, radši se ještě jednou ujistěte, jestli tomu tak skutečně je.  

 (lol)

Rocky si běží pro vítězství

Fakta, která jste zřejmě nevěděli o snímku Rocky

reklama

reklama