10 filmů pro večerní pohodu: nechybí akce, humor ani romantika

Nevíte, co si večer pustit? Nabízíme desítku titulů on-line, z nichž si vybere opravdu každý. Pokud jste některé z těchto filmových hitů posledních let minuli, je teď čas to napravit.
Správní chlapi, Přes prsty a Příchozí. Viděli jste všechny hity?
Správní chlapi, Přes prsty a Příchozí. Viděli jste všechny hity?
Warner Bros./CinemArt/Paramount Pictures

reklama

Poklidný večer, nebo potrápení nervů? Občas máme chuť na jedno, jindy zase na druhé, kvalitní zábavu ale oceníme vždycky. Podívejte se na desítku filmů z naší videopůjčovny, které vám prozáří jakoukoli náladu.

1. Příchozí

Je to sci-fi o útoku mimozemšťanů na naši planetu, nebo podobenství o složitosti komunikace a lidském údělu? Jak to u těch nejlepších zástupců žánru science fiction bývá, pravda je někde uprostřed. Tenhle mysteriózní thriller ale nikam nespěchá a nabízí skvělý ústřední výkon okouzlující Amy Adams v roli překladatelky, jež se musí s neočekávanými návštěvníky z kosmu domluvit. Podaří se jí to?

2. La La Land

Ryan Gosling a Emma Stone jako ústřední romantické duo v moderní poctě slavným hollywoodským muzikálům. Vizuálně i hudebně podmanivý snímek si před třemi lety odnesl hned šest Oscarů a připomněl nám krásu tradičního příběhu o nenaplněné lásce. Vyznavači klasických hudebních filmů mohou hledat odkazy, nenáročnější divák se zase dočká jednoho z vrcholů současné zámořské tvorby.

3. Kursk

Novodobý klasik evropského filmu Thomas Vinterberg (Hon, Rodinná oslava) se ujal rekonstrukce 20 let staré tragédie. Havárie ruské jaderné ponorky Kursk je dodnes silným příběhem, což se v tomto atraktivním provedení podařilo převést i na plátno. Sledujeme jak příběh odvážných a s tragickou situací bojujících námořníků, tak i politických špiček, které bohužel sledují své vlastní zájmy. U téhle napínavé podívané budete doslova lapat po dechu!

4. Přes prsty

Osvědčená sestava českých romantických komedií Jiří Langmajer a Petra Hřebíčková je opět na scéně. V letních scenériích písčitých beachvolejbalových hřišť se odehraje klasický příběh o napraveném hříšníkovi, který si musí nejen vybrat mezi několika krásnými sportovkyněmi, ale také se naučit, co je v životě důležité.

5. Pasažéři

Co byste dělali, kdybyste se na opuštěné vesmírné lodi probrali z hibernace předčasně? A to o celých 90 let, takže vyhlídky na zábavný život kdovíjak velké nejsou. Chris Pratt a Jennifer Lawrence patří mezi nejvýraznější sexsymboly této generace, takže by takové ztroskotání ve vesmíru nemuselo být nepříjemné, že? Jenže ve hře jsou také nějaké ty lži a rozhodně se nebude jednat o poklidný romantický výlet mezi hvězdami.

6. Správní chlapi

Ryan Gosling a Russell Crowe. První je upovídaný fešák, druhý trudomyslný ranař; společně však dokážou vyřešit i ten nejzapeklitější případ! Krimikomedie slavného scenáristy Shanea Blacka naplno využívá potenciálu ústřední dvojice a trefně snoubí humor se svižným příběhem a občasnými drsnějšími vložkami. Prostě zábava pro každého v tom nejlepším slova smyslu.

7. Baby Driver

Britský režisér Edgar Wright si udělal jméno na parodiích drsných žánrů, tentokrát však trochu zvážněl. V netradiční a svižné kriminálce Baby Driver však ukazuje svůj talent na natočení akčních scén, stejně jako na napsání neotřelých postav. Mladík Ansel Elgort se proto v téhle vysokooktanové jízdě městským podsvětím ocitá vedle Jamieho Foxxe, Jona Hamma a také Kevina Spaceyho v jedné z jeho posledních filmových rolí. A vy byste měli být u toho.

8. Colette: Příběh vášně

Emancipace až na prvním místě! Charismatická Keira Knightley jako odvážná spisovatelka Colette, která to na začátku minulého století rozhodně neměla lehké. Vztahové i profesní sféře totiž dominují muži, a tak musí hrdinka prokopat cestu sobě i dalším ženám – nebude však takové rozhodnutí vykoupeno vlastním štěstím? Dobové drama se nebojí k nezbytnému sentimentu přistoupit jinou, sofistikovanější cestou.

9. Hacksaw Ridge

Po mnoha letech ve vynuceném exilu se Mel Gibson s velkou slávou vrátil do Hollywoodu. V roce 2016 natočil válečné drama, v jehož centru je nezvyklá postava pacifisty. Andrew Garfield v hlavní roli odmítá vzít pušku do ruky, což mu během vřavy druhé světové války rozhodně nepomáhá – navzdory své protiválečné ideologii se však stane válečným hrdinou. Gibson se nebojí zamyslet nad paradoxy a zároveň ukázat zakrvácené a zablácené peklo.

10. Po čem muži touží

A Jiří Langmajer podruhé. V úspěšné komedii Rudolfa Havlíka si zahrál samolibého šéfredaktora pánského časopisu, který nemá pro ženy příliš pochopení – až do chvíle, kdy se sám ženou stane. Bizarní premisa vede k povedené vztahové komedii, z níž vyniká výkon Anny Polívkové jakožto zmateného muže v ženském těle. Nechybí plejáda oblíbených herců ve vedlejších rolích a zamyšlení nad rozdílností mužských a ženských světů.

A samozřejmě můžete prozkoumat i další zákoutí naší videopůjčovny, kde určitě najdete i jiné poklady pro každou náladu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!