Žhavé výstřely 2 vs. 22 Jump Street: 5 nejlepších pokračování komediálních klasik

Druhé díly to obvykle mají těžké, ale některá pokračování jsou prostě výborná. Jaké komediální sequely nedělají svým předchůdcům žádnou ostudu?
22 Jump Street, Sám doma 2 a Žhavé výstřely 2 - samé povedené kousky!
22 Jump Street, Sám doma 2 a Žhavé výstřely 2 - samé povedené kousky!
Columbia Pictures/20th Century Fox/20th Century Fox

reklama

22 Jump Street

V neděli od 20.00 na Prima MAX si dokážeme, že i v současné době se točí povedené akční komedie. Bylo by přitom zvláštní zabývat se jenom staršími filmy – i dnes dovede komedie solidně naložit i ve svém druhém díle. Příkladem za všechny budiž relativně nedávný 22 Jump Street, pokračování filmu o číslici dozadu. Důvod úspěchu? V první řadě – nakombinovat prostorově výrazného Jonaha Hilla s ultranamakaným Channingem Tatumem je nápad hodný Nobelovy ceny za humor!

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Jump Street 22 - upoutávka

V řadě druhé a významnější se však ústřední duo „poldů v přestrojení za mladistvé“ vydá nikoliv na školu střední, ale na školu vysokou. A rovnou do středu jarních prázdnin, jež mají v Americe pověst největšího možného hédonismu, který může študák zažít. 22 Jump Street díky vyššímu kalibru možných vtipů šlape podstatně líp než příjemný první díl!

columbia
Autor: Columbia columbia

Režie: Phil Lord, Christopher Miller
Scénář: Michael Bacall, Oren Uziel, Rodney Rothman, Stephen… (více)
Kamera: Barry Peterson
Hudba: Mark Mothersbaugh
Hrají: Jonah Hill, Channing Tatum, Peter Stormare, Wyatt Russell, Amber Stevens West, Jillian Bell, Ice Cube, Keith Lucas, Kenneth Lucas, Nick Offerman, Jimmy Tatro, Craig Roberts
Rok uvedení: 2014

Jaká jsou však další povedená pokračování, na která bychom neměli zapomenout?

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

První Sám doma byl hitem, který formoval ranou éru 90. let silou rozmáchlého kladiva. A jakkoliv je premisa dvojky ještě mimóznější než minule (opravdu se vám podaří PODRUHÉ ztratit takhle problémové dítě, milí rodičové!?), výsledek je nečekaně příjemný. Biják především tepe atmosférou Vánoc mnohem víc než minule, Macaulay Culkin si v dozajista autobiografickém momentu mnohem více užívá dětské svobody pracháče ve městě a celý ten segment v hračkářství je pro každé dítě čirá fantazie! Již brzy půjde navíc možná o komedii, v níž začínal nejvtipnější muž světa – Donald Trump!

20th century fox b
Autor: 20th Century Fox 20th century fox b

Vánoční prázdniny

Třetí díl série Bláznivá dovolená, díky níž se Chevy Chase stal americkou verzí otce rodiny Homolků, je vzdor notnému provaru všech možných vtipů dost možná nejlepším dílem série! Co si totiž budeme namlouvat, Vánoce mají takový potenciál k bestiálnímu nevyvedení jako máloco – a z toho film ponejvíce těží. Od zkratu s kočkou po detonační finále je tenhle snímek naplněný až po okraj kultovními okamžiky, které zdomácněly i v překvapivě velkém počtu našich televizí. Dokonce tak moc, že mnoho diváků vůbec netuší, že jde o pokračování rozjeté série...

warner bros
Autor: Warner Bros. warner bros

Toy Story 2: Příběh hraček 

Ačkoliv je Příběh hraček hlavně rozvernou pohádkou, komediální základ jí nelze upřít. Jak známo, kvalita pokračuje dále i do třetího dílu, my však vypíchneme solidní sukces dvojky – od té totiž původně nikdo příliš mnoho nečekal. Film původně vznikl čistě na videokazety, což je obvykle dokonalá známka toho, že kvalita vyrazí na úroveň metra. Nakonec ovšem putování panáků plné narážek na Hvězdné války a kovbojky zafungovalo nečekaně dobře, biják byl rozšířen pro kina a podle mnohých jeho příběh funguje ještě lépe než v případě dílu prvního!

pixar
Autor: Pixar pixar

Žhavé výstřely 2 

Top Gun byl velký hit. Dokonce tak velký, že ho parodovaly i první Žhavé výstřely. Jenže Top Gun sám o sobě byl už tak trochu parodií – nejde si ani dělat srandu z homoerotického vztahu Mavericka a Icemana, protože podobná možnost čpí už z původního Top Gunu, filmu o námořních (NÁMOŘNÍCH!) pilotech. Paradoxně lépe než jednička Žhavých výstřelů tak funguje díl druhý, který si vzal na paškál akční střílečky, zejména Ramba. Okamžiky jako počítání padlých („Nejkrvavější film všech dob“) nebo úvodní scéna s mnichy dokonale vystihovaly to nejsměšnější z osmdesátkové filmové akce, která si svou komičnost uvědomovala podstatně méně než Tom Cruise v F-14ce. 

20th century fox
Autor: 20th Century Fox 20th century fox

Akční komedii Jump Street 22 uvidíte v neděli od 20.00 na Prima MAX.

reklama

reklama