Akce na MAX: Hon na ponorku: odpovědnost za soudný den v rukou Seana Conneryho

Emigrace. Rozhodnutí utéct železné oponě není snadné a provedení útěku ještě těžší. Když jste ale kapitánem atomové ponorky, můžete počítat s pořádnou dávkou dobrodružství. Podívejte se na jeden z nejúspěšnějších thrillerů všech dob – Hon na ponorku 8. 10. v úterý ve 20.00 na Prima MAX!
Hon na ponorku1
Hon na ponorku1

Kapitán válečné ponorky Marko Ramius (Sean Connery) a jeho důstojníci mají života v rudé zóně plné zuby. Rozhodnou se utéct do Spojených států a útěk provést během plánované zkušební plavby. Krok je to ale od samého začátku problematický.

Ponorka s názvem Rudý říjen, kterou Marko Ramius řídí, je Sověty považována za tajnou zbraň díky inovovanému bezhlučnému provozu. Jsou ochotni bránit jejímu doplutí do USA nejen za cenu životů posádky, ale i za cenu její destrukce.

Jenže zatímco se Ramius a jeho tým snaží prchnout do svobodných vod, netuší, že má nepřátele i na druhé straně břehu. Američané totiž uvěřili báchorce o šíleném kapitánovi, který si nepřeje nic jiného než rozpoutání třetí světové války.

Záběry z filmu Hon na ponorku
Autor: Paramount Pictures Záběry z filmu Hon na ponorku

Perličky ze zákulisí filmu Hon na ponorku

  • Sean Connery roli nejprve odmítl. Scénáře se tehdy posílaly faxem a odesílající v průvodním dopise zapomněl uvést, že se jedná o historický film. Conneryho odpovědí tak bylo jednoznačné ne, protože se mu zdála zápletka nereálná pro období po skončení studené války. Teprve když se nedorozumění vysvětlilo, roli s nadšením přijal.
  • Aby divák nebyl zmatený, ve které ze tří ponorek se zrovna odehrává děj, přišli filmaři s barevným osvětlením. Rudý říjen má interiér nasvícený modře, ponorka Konovalov zeleně a Dallas červeně.
  • Roli Jacka Ryana vzal Alec Baldwin až poté, co ji odmítl Harrison Ford.
  • Paruka Seana Conneryho stála 20 000 amerických dolarů.
  • Rudý říjen je upravenou verzí skutečné ponorky Typhoon. Ponorky Typhoon jsou největšími na světě: měří na délku 175 metrů. Existuje jich celkem 6.
Záběry z filmu Hon na ponorku
Autor: 20th Paramount Pictures Záběry z filmu Hon na ponorku

Chybička se vloudí

  • Ačkoliv se příběh odehrává v roce 1984, v Ryanově bytě je na stole číslo vědeckého časopisu Proceedings z roku 1987.
  • Hasicí přístroje v ponorce Rudý říjen jsou od amerického výrobce Amerex z Alabamy.
  • Herec Larry Fergusson (kapitán lodi Watson) nosí štítek se svým skutečným jménem namísto jména hereckého – Watson.
  • V některých záběrech modelů ponorek jsou viditelné dráty, na kterých ponorky visí.

Dejte si veleúspěšný thriller Hon na ponorku se Seanem Connerym v úterý ve 20.00 na Prima MAX! 

reklama