9 věcí, které nevíte o Útoku na Bílý dům: Co má společného s Call of Duty: Modern Warfare?

Moderní odpověď na Smrtonosnou past... v Bílém domě!
Útok na Bílý dům
Útok na Bílý dům
Columbia Pictures

reklama

Ve středu ve 20.00 se na Prima MAX rozpoutá Útok na Bílý dům. Skupina padouchů se tu rozhodne obsadit sídlo americké moci a dostat se na kobylku prezidentovi s tváří Jamieho Foxxe. Ten však bude mít po boku tajného agenta Channinga Tatuma a vy tak dostanete velmi sympatickou akční týmovku, která se snaží konkurovat jednomu náramně slavnému filmu.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Útok na Bílý dům - upoutávka

09) Scénář Útoku na Bílý dům vymyslel James Vanderbilt v přímé inspiraci původní Smrtonosnou pastí a Air Force One. Snímek pak byl v překvapivě rychlém čase přiklepnutý Rolandu Emmerichovi.

08) Jamie Foxx se ve svém přednesu prezidenta zjevně a přiznaně inspiroval tehdejším prezidentem Obamou. Ten sám řekl, že film viděl a užil si jej. Jak by Útok na Bílý dům vypadal dnes, se však můžeme jen dohadovat…

07) Biják každopádně vznik l v rekordním čase – 45 kulis včetně Bílého domu, Pentagonu, Kapitolu, letadel, tanků i vrtulníků bylo postaveno za pouhých 10 týdnů. Nemohl by Emmerich v exteriérech natočit nějaký film o českých dálnicích nebo vlakových drahách?!

Útok na Bílý dům
Autor: Columbia Pictures Útok na Bílý dům

06) Praktický celý film vznikl (až na pár záběrů z Washingtonu) ve studiu v Montrealu s tím, že bylo pro venkovní scény typicky používáno modré pozadí. Emmerich si tento přístup vyžádal proto, aby měl totální kontrolu nad tím, jak budou scény ozvučeny a koncipovány.

05) V soukromém kině Bílého domu se ve filmu promítá Lawrence z Arábie z roku 1962.

04) Tatumův bílý nátělník je samozřejmě přímým odkazem na odění Johna McClanea v původní Smrtonosné pasti!

Útok na Bílý dům
Autor: Columbia Pictures Útok na Bílý dům

03) Útok na Bílý dům byl v kanadské provincii Ontario z původně všemi přístupné kategorie přeratingován do kategorie 14A, čili už skoro pro mladistvé s občankou. Příliš smyslu však tato změna nedávala, na změnu totiž došlo až dva měsíce po premiéře.

02) Film se odehrává 4. října 2014, tedy rok a čtvrt po premiéře filmu. Jen pro zajímavost, skoro přesně o dva fiktivní roky později probíhá ruský útok na Washington D.C. ve hře Call of Duty: Modern Warfare 2. Také si po přežití dvou podobných bitev v minulých letech připadáte tak drsňácky?!

01) Útok na Bílý dům se v roce 2013 potkal v kinech s jiným snímkem velmi podobného ražení – Pádem Bílého domu s Gerardem Butlerem. Druhý zmíněný výtečník se dočkal dvou pokračování, lze tedy říct, že se s následky tohoto šest let starého soupeření potýkáme dodnes!

Útok na Bílý dům
Autor: Columbia Pictures Útok na Bílý dům

Útok na Bílý dům začíná na Prima MAX v úterý ve 20.00.

reklama

reklama