V tajné službě Jejího veličenstva: Netradiční bondovka a 6 dalších nejlepších vánočních večírků

Šťastné a propařené! Tentokrát netradičně s Jamesem Bondem, a to přímo Ve službách Jejího Veličenstva. V jakých filmech a seriálech jsou další skvělé vánoční večírky?
George Lazenby ve filmu V tajné službě Jejího Veličenstva.
George Lazenby ve filmu V tajné službě Jejího Veličenstva.
United Artists

reklama

V pátek od 20:00 na Prima MAX uvidíte tak trochu netradiční kombinaci veselé atmosféry a genocidních plánů, což nabízí fatálně nedoceněná bondovka V tajné službě Jejího veličenstva z roku 1969. První a poslední film s agentem 007, který je zasazen do svátečního času, totiž například nabídne netradiční honičku ve vánočním davu (!) nebo předávání dárků krásným dívkám, když se uvnitř krabic ve skutečnosti nacházejí smrtící látky!

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

V tajné službě Jejího Veličenstva - upoutávka

Takhle, ale i dojemněji nebo brutálněji se Vánoce slaví i v dalších filmech a seriálech. Kde se zadařilo nejvíc?

Vánoční speciál – Studio 30 Rock

Vánoce jsou možná svátky klidu a míru, to by je však nesměli slavit ve Studiu 30 Rock. Sitcom z televizního prostředí totiž ve svém Vánočním speciálu ukáže naše roztěkané hrdiny, jak musejí chtě nechtě absolvovat charitativní akcičky nebo si vlastní třenice vylévají na zbytku štábu. Doporučují 4 z 5 lidí, kteří Štědrý den „slaví“ v práci!

Život je krásný

Na dojemnější straně spektra je klasika Život je krásný z roku 1946, která nakonec skončí skoro až klišoidně překrásně, přátelsky a mírumilovně. Nějak takhle Vánoce mají vypadat – alespoň tedy ve světě filmu. Než však na tuhle scénu dojde, vše vypadá skoro až tragicky – právě proto můžeme podobnou přeslazenou limonádu filmu tolerovat. Šťastný konec totiž není na škodu, když si ho hrdinové fakticky zaslouží.

Nezvaný host

Naprosto mimoběžnou vánoční párty nabídne večer v absurdním Nezvaném hostovi, kde se opulentní skandinávská večeře podává zásadně spolu s nečekaným svíčkovým doplňkem na hlavě. Nějak takhle se nejspíš při pohledu na Vánoce cítí přespolní návštěvník z krajů, kde se Vánoce neslaví.

Pařba o Vánocích

Zdejší dekadentní atmoška překonává spoustu konkurence. Jestliže totiž pro minulou generaci platily za typickou sváteční komedii Vánoční prázdniny s Chevy Casem, pro modernější kosmopolitnější dvacátníky bude spíše než rodinná atmosféra doma tahle propařená variace. Spojit Vánoce a (tak trochu) Prcičky, to je zkrátka ideální recept na vypečený dárek!

První společné V. V. ce – Futurama

Taktéž Futurama nabídla svůj vánoční díl tak trochu jinak, než se obvykle děje – zdejší vražedný Santa Claus je však typickým příkladem toho, proč Futuramu vlastně milujeme. Udělat z potenciálního odpočinkového dílu raději honičku na život a na smrt, to se prostě nezapomíná. No a když už jsme u těch brutalitek, na první místo jednoznačně patří...

Smrtonosná past

Párty v Nakatomi Plaza je ideálním bijákem ke Štědrovečerní tabuli! Najdeme tu nejen opulentní slavení ve vánočním duchu přerušené nezvaným hostem s tváří Alana Rickmana, ale i sympaticky upocený kukuč Bruce Willise. Zdejší vánoční párty je samozřejmě ztělesněné peklo, ale přesto se nemůžeme ubránit tomu, abychom si ji rok co rok v čase vánočním stále připomínali…

Bondovku V tajné službě Jejího veličenstva uvidíte v pátek od 20:00 na Prima MAX.

reklama

reklama