Zabít tiše? Pro Brada Pitta snadné jak facka!

Někdo má holt talent. Jackie Cogan (Brad Pitt) je jedním z nejobávanějších nájemných zabijáků. Vraždí tiše, vraždí něžně. Než se mu do cesty postaví rádoby kolega trávící volný čas s alkoholem namísto utužováním fyzičky v posilovně.
Zabít tiše - upoutávka

Místo s nejlepší organizací práce? Podsvětí. Má pevnou organizační strukturu a ještě pevnější řád. I tam ale dochází k situacím, kdy musí jeden kolega zlikvidovat druhého. A tak je Jackie najat na vraždu tří zlodějíčků, kterým se podařilo otřást ekonomikou rozsáhlého podsvětí. Přepadli totiž hernu patřící jejich kolegům mafiánům. Loupež proběhla během pokerové hry, ve které se točily obrovské peníze. A to si mafiánští šéfové nechtějí nechat líbit.

Likvidace podřadných a ještě k tomu přihlouplých zlodějů se Jackiemu zdá snadná. S jistotou sobě vlastní se blíží ke kořisti, když mu misi zkomplikuje hned několik zcela jiných členů podsvětí: zpitý nájemný vrah a druholigoví gangsteři. Rutinní úkol se mění v boj na život a na smrt. Snad nebude úkolem posledním...

Kriminální thriller Zabít tiše v ve středu ve 22.25 na Prima MAX.

Záběry z filmu Zabít tiše
Záběry z filmu Zabít tiše
The Weinstein Company

I mistr filmař se někdy utne

  • Film se odehrává v roce 2008, ale v záběru na ulici se prohání Mazda sedan z roku 2010.
  • V jediné barové scéně s Jackiem a Mickeym se mezi jednotlivými záběry střídá úplně všechno, co je položené na baru: skleničky mění polohu (jednou je jich více, podruhé méně a potřetí zase více). Střídá se hladina nápojů i počet sklenic.
  • Když do Trattmanova auta vrazí tahač, v detailu vidíme náraz hlavy o přední sklo, které praskne. V následujícím záběru zvenku je sklo neporušené.
  • Na začátku filmu Russell a Frankie probírají plánovanou loupež. Russell se cpe zmrzlinou, která v navazujícím záběru zničehonic zmizí.
  • Když je Mickey zastřelen, vidíme ve zpomaleném záběru detail pistole a prázdných nábojů, které jsou ale slepé.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama