Sarkastická, bláznivá, zdrcující Baba na zabití

Nenechte se splést poněkud laciným názvem. Baba na zabití vznikla pod taktovkou Dannyho DeVita, zodpovědného třeba za snímek Válka Roseových, a kromě osoby režiséra mají tyto snímky společné vlastně i téma. Boj o dům. Tuto sympatickou černou komedii si zapněte ve čtvrtek ve 20.15 na Primě MAX!
Baba na zabití - upoutávka

Zdá se, že Alex (Ben Stiller) a Nancy (Drew Barrymore) našli dům svých snů. Starobylá vila v Brooklynu se třemi krby, vitrážovými okny a majestátní knihovnou, navíc za velmi příznivou cenu, je přesně to, co hledali. Má to ovšem malý háček: první poschodí obývá za regulované nájemné na první pohled roztomilá stará dáma, paní Connelly.

Baba na zabití 1
Baba na zabití 1

Manželé ji o své vůli nesmí vystěhovat, ale jak je ujišťuje realitní makléř, podnájemnice se netěší příliš pevnému zdraví, takže se dá předpokládat, že dům bude novým majitelům brzy patřit celý. Jak však záhy vyjde najevo, opak je pravdou. Paní Connelly se rozhodně zemřít nechystá a svou ďábelskou vitalitu vynakládá zejména na vynalézání nových a nových způsobů, jak novým majitelům znepříjemnit život. Od televize puštěné na plné pecky, přes permanentní žádosti o drobnou výpomoc až po pozorování jejich milostných hrátek. Alexovi a Nancy začíná být jasné, že buď se staré dámy zbaví, nebo se celý jejich život ocitne v troskách.   

Baba na zabití 3
Baba na zabití 3

Tomu byste nevěřili...

  • Nápad na film se zrodil v hlavě scenáristy Larryho Doylea a byl inspirován skutečným příběhem, který se udál na jihu Francie ve městě Arles. V roce 1965 tam tehdy sedmačtyřicetiletý právník souhlasil, že bude platit 500 dolarů měsíčně za krásný byt obývanou devadesátiletou paní Jeanne Calment až do její smrti a potom ho po ní zdědí. Naneštěstí pro něj se paní Calment stala nejstarší ženou na světě a dožila se stodvaadvaceti let. Zemřela až v roce 1997, rok po smrti svého sedmasedmdesátiletého podnájemníka.  
  • Brilantní Eileen Essell, která ve snímku ztvárnila starou dámu, bylo v době natáčení (v roce 2002) přesně osmdesát let. Možná si ji pamatujete z filmu Karlík a továrna na čokoládu, kde si zahrála Karlíkovu babičku Pepičku – to jí bylo osmdesát dva.   
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama