Klasický Jean Gabin, tentokrát však ne v roli komisaře, ale na druhé straně zákona – jako hlava sicilského klanu, jenž spolu s dalším protřelým kriminálníkem Alainem Delonem plánuje velmi odvážnou krádež šperků. Dívejte se v pátek na Prima MAX!

Poctivá francouzská gangsterka ze staré školy s hvězdnou ústřední trojicí, kdy výše zníměné duo mafiánů doplňuje inspektor Lino Ventura, který jim je oběma v patách. A kdyby to někomu nestačilo, hudbu k tomuto precizně vypilovanému snímku složil Ennio Morriconne. Když dáte tyto veličiny dohromady, vyjde vám, že takový film se zkrátka nedá ignorovat.

Už od prvních minut vám bude jasné, že máte co do činění s mimořádně napínavým snímkem s hereckými výkony, s jakými se na obrazovce jen tak nesetkáte. Scény s Lino Venturou a Jeanem Gabinem mají takové charisma a takovou hloubku, že vám bude připadat, že film nesledujete, ale jste jeho součástí. Prostě lahůdka par excellence.

Roger Sartet (Alain Delon) má za sebou bohatou kriminální minulost. Osudnou se mu stala poslední loupež v klenotnictví, po které byl odhalen a následně dopaden. Po ukončení předběžného vyšetřování převáží policie Rogera do jiného vězení, ovšem transport je během převozu přepaden a vězeň za pomoci tzv. sicilského klanu prchá.

Sicilský klan - teaser

Sicilský klan - teaser

Klan tvoří známá mafiánská rodina Manalesových v čele s otcem Vittoriem (Jean Gabin), který plánuje velmi odvážnou loupež. Ve vile Borgese právě probíhá výstava šperků v hodnotě padesáti miliónů dolarů, na které má Vittorio zálusk. Roger se šťastnou náhodou nachomýtl k informaci, která má pro úspěch celé akce zásadní význam. Zabezpečovací zařízení do zmiňované vily totiž nainstaloval Rogerův spoluvězeň a Rogerovi se podařilo získat jeho plány.