Jak začínal Arnold Schwarzenegger? Bylo mu horko. Rudé horko!

Arnold Schwarzenegger je pojem. Rakouský přistěhovalec, který dobyl Hollywood, změnil film a navíc se stal i velevůdcem Kalifornie – kdo z vás by zvládl alespoň polovinu! Vše má však svou odvrácenou stránku.
Arnold Schwarzenegger jako ruský agent  ve filmu Rudé horko
Arnold Schwarzenegger jako ruský agent ve filmu Rudé horko
archiv Prima COOL

Součástí Arnolda je totiž i bizarní atmosféra kolem řady jeho filmů i kolem jeho osoby. Divné byly však i počátky Arnoldovy kariéry, svého času ještě světově známého kulturisty.

Drakonické počátky

Arnold začal s posilováním už v patnácti letech. Jenom o pět let později zvítězil v soutěži Mr. Universe. A mělo být ještě lépe – jako Mr. Olympia později vyhrál celkem sedmkrát. Celá éra se u něho vyznačovala řadou skutečných dobrodružství. Když se soutěžilo v evropské posilovací soutěži Mr. Europe, Arnold zrovna v osmnácti letech sloužil povinnou brannou povinnost jako vojín – a protože nedostal povolenku, kvůli možnosti sám soutěžit utekl z vojenského základny…

V jedenadvaceti letech si konečně splnil vizi odchodu do USA a s elegancí sobě vlastní při tom zřejmě porušil zákonné limity a do počátku 70. let v Americe pobýval nelegálně. Neuměl přitom ani dobře anglicky ani nepřekypoval penězi. Propasoval se ale do správných kruhů přátel od wrestlerů po majitele posiloven a to mu vzhledem k fazóně zajistilo cestu ke slávě.

Není zkrátka pochyb, že tenhle vazoun si za svým snem šel s takovou cílevědomostí, že by se duševním koučům protočily panenky. Jenže jeho ambice měly i stinnou stránku – aby se zavděčil masám, mnohdy musel kývnout i na poněkud obskurní nabídky...

Arnie se svlékal nejen na kulturistických soutěžích...
Arnie se svlékal nejen na kulturistických soutěžích...
s1.yimg.com

Se staženými kalhotami

Není vlastně překvapivé, že jakožto korba, vedle níž jsou zahanbeny i namakané antické sochy, se Arnold poměrně často svlékal. V roce 1967, po své první výhře jako Mr. Universe, tak prošel ulicemi mnoha měst pouze ve slipech. A předváděl při tom jednu roztodivnější kreaci vedle druhé...

... a dámy koukaly! :)
... a dámy koukaly! :)
s1.yimg.com

O rok později přišla i první filmová role, tuto však většina z vás zřejmě nezná. Jakožto Herules v New Yorku byl Arnold dokonale vyvedený pro roli starověkého reka – problém byl, že neuměl skoro vůbec mluvit (ani hrát), jeho role proto musely být předabovány. Ani film sám o sobě zrovna neuvedl kritiky do extáze.

Arnold Schwarzenegger ve filmu Herules v New Yorku
Arnold Schwarzenegger ve filmu Herules v New Yorku
s2.yimg.com

Zřejmě nejslavnější je však jeho cesta po karnevalu v Rio de Janeiru, kde v záznamu z roku 1982 (tedy už po startu své skutečné filmové kariéry) působí v nadržené interakci se ženami zhruba stejně elegantně jako nadopovaný Howard Wolowitz. Doporučujeme se však o tom přesvědčit na vlastní oči.

Můžete pak plynule navázat sledováním jeho herectví v Rudém horku, kde působí jenom o trochu méně legračně. A navíc nosí beranici! V pátek ve 22.30 na Prima MAX!

Režie: Walter Hill 
Scénář: Harry Kleiner, Walter Hill, Troy Kennedy-Martin 
Kamera: Matthew F. Leonetti 
Hudba: James Horner 
Hrají: Arnold Schwarzenegger, Jim Belushi, Peter Boyle, Ed O'Ross, Laurence Fishburne, Gina Gershon, Richard Bright, Brent Jennings, Savelij Kramarov, Pruitt Taylor Vince

(lol)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama