Být družičkou je pěkná fuška! Může vás stát i přátelství. Dívejte se na Ženy sobě

Vynikající komedie Ženy sobě okouzlila a hlavně rozesmála ženské i mužské publikum. Hlavní roli neomylně ztvárnila jedna z nejlepších amerických komiček současnosti Kristen Wiig.
Ženy sobě - upoutávka

Co je pro svobodnou ženu nejhorší? Když jí její nejlepší kamarádka oznámí, že se bude vdávat. To se stalo i nepříliš úspěšné třicátnici Annie (Kristen Wiig). Kamarádka Lillian (Maya Rudolph) po ní navíc chce, aby se stala hlavní družičkou a ujala se organizace svatby. Jenže to Lillian netuší, že na co Annie sáhne, to zvorá.

Organizovat svatbu totiž není vůbec jednoduché, spousty povinností, zkoušení šatů, rozlučka se svobodou. To všechno by měla Annie pro svoji nejlepší kamarádku perfektně připravit. Jenže co dělat, když je Annie smolařka, kterou opouštějí všichni chlapi, v práci nad ní pořád visí strašák jménem vyhazov. A hlavně výší svého konta se rozhodně nemůže rovnat jiné Lillianině kamarádce – modelkózní krasavici Helen (Rose Byrne), která jako by se hrnula zaujmout místo první družičky místo Annie.

Ženy sobě - Obrázek 10
Ženy sobě - Obrázek 10
archiv FTV Prima

Z příprav na svatbu se tak stává ohromě vtipný řetězec katastrof, které však Annie stahují dolů a dolů až na samé dno. Zůstane po tom všem Lillian ještě Anninou kamarádkou? A dojde na to, že si snoubenci řeknou nakonec ANO? A co bude s Annie? Stane se z ní troska, která jen sedí doma na gauči a truchlí?

Skvělou americkou komedii Ženy sobě, u které se opravdu budete smát, si pusťte v pondělí ve 20.15 na Prima MAX!

Ženy sobě - Obrázek 7
Ženy sobě - Obrázek 7
archiv FTV Prima

The Best! Nejlepší scény z filmu

  • V letadle. Družičky letí na rozlučku se svobodou a Annie si nemůže dovolit 1. třídu jako ostatní. Je z toho nervózní a Helen jí dá něco na uklidněnou. S Annie to pořádně zamává a dělá v letadle ostudu.
  • Zkouška šatů. Všechno probíhá jako v pohádce, svatební studio září bělostnou barvou, Lillian je nádherná a i ostatní družičky vypadají jako z časopisu, když tu všechny přepadne žaludeční záchvat kvůli zkaženému jídlu z restaurace. A jak vypadá nevěsta, která běží v drahé róbě přes silnici kamsi na záchod? Doběhne?
  • Na tenise. Annie versus Helen. Ani jedna z žen nechce prohrát přátelský match, takže pálí míčky jedna na druhou.
Ženy sobě - Obrázek 8
Ženy sobě - Obrázek 8
archiv FTV Prima

Info – drby – zajímavosti:

  • Originální název Družičky je přesnější, ale hůře by se vyjímal na plakátech, kde byla zapotřebí dvě krátká slova. A tak vznikl název Ženy sobě, který film příliš nevystihuje.
  • Těžkotonážní ale brilantní herečka Melissa McCarthy, která hraje nevěstinu kamarádku Megan, je ve skutečnosti manželkou herce Bena Falconeho, s nímž sehrává neuvěřitelně vtipnou scénu v letadle. Falcone hraje agenta na palubě Johna, kterého tlusťoška nepokrytě svádí.
  • Pro herečku Jill Clayburgh byly Ženy sobě posledním filmem, zemřela na rakovinu ještě rok před uvedením snímku do kin.
  • Řada scén vznikala jako improvizace. Ostatně Kristen Wiig je známá svými televizními skeči, kdy napodobuje různé slavné osobnosti. Léta spolupracovala na zábavném pořadu Saturday Night Live, je členkou prestižního komediálního losangeleského divadla The Groundlings. A v roce 2009 byla zařazena mezi 25 nejvtipnějších žen Hollywoodu.
  • Ačkoliv jsou některé vtipy pořádně peprné, scénář je ryze ženskou záležitostí. Napsala ho herečka Kristen Wiig a Annie Mumolo.

(tek)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama