Blíží se poslední Vetřelec: Vzkříšení!

Poslední díl cooltovní hororové ságy dorazí v pátek na Prima MAX.
Vetřelec: Vzkříšení
Vetřelec: Vzkříšení

Ani po smrti na konci třetího Vetřelce nemá Ellen Ripley pokoj.

Členové armádní diktatury ji totiž naklonují ve snaze znovu oživit vetřelčí monstrum a učinit z něj ultimátní zbraň...

Ripley je proto zpátky a budoucnost je ještě o fous hnusnější, než jak si ji pamatujeme od minula. A Vetřelci vlivem genetických hokusů pokusů jsou teď navíc i mnohem inteligentnější!

Už v pátek ve 22.25 na Prima MAX Vetřelci: Vzkříšení!

Vetřelec: Vzkříšení
Vetřelec: Vzkříšení
20th Century Fox

Čtvrtý a prozatím poslední díl vetřelčí ságy k nám přikvapil v roce 1997 – a stejně jako vždy v sérii předtím s ním přišla i změna žánru.

 

Vetřelec: Vzkříšení je totiž... černou komedií. Ne snad, že by mu chyběly hororové prvky. Smáčejí se však v satiře z futuristické vojenské diktatury a její naivity, že z xenomorfů půjde vyšlechtit poslušné otroky. O mnohem inteligentnější vetřelci tak uvnitř stanice připravují masivní pomstu...

Vetřelec: Vzkříšení
Vetřelec: Vzkříšení
20th Century Fox

My však už víme své!

Za nové směřování série děkujeme (nebo ho nenávidíme) francouzskému režisérovi Jean-Pierru Jeunetovi. Ten se o pár let později proslavil Amélií z Montmartru – filmem poněkud jiného ražení.

Stejnou mírou však filmu přispěl i scénář z pera Josse Whedona, autora seriálu jako Buffy, Firefly nebo loňského überhitu Avengers!

Na tomhle filmu rostl leckdo – a proto je malinko smutné, že jím prozatím série skončila. V dalších letech sice přišly dva díly filmu Vetřelec vs. Predátor a roky se už šušká o pátém dílu, v němž by se mrchy s Ripley konečně podívaly na Zemi... Ale kde nic, tu nic.

Vetřelec: Vzkříšení
Vetřelec: Vzkříšení
20th Century Fox

 

Chcete vědět víc?

  • Nově narozený vetřelec (tzv. newborn) měl původně viditelné genitálie, jež pak bylo nutno komplikovaně digitálně odstranit.
  • Trvalo dva týdny, než se Sigourney Weaver naučila chytat míč tak, jak ukázala v basketbalové scéně. A stejně pak potřebovala pomoc lepicí pásky...
  • Scenárista Joss Whedon později posádku pašeráků oživil v oceňovaném seriálu Firefly.
  • Šlo o první samostatný debut Jean-Pierra Jeunetta!
  • Film měl původně Zemi skutečně ukázat – v rozšířené verzi se dočkáme zničené Paříže s doutnající Eiffelovou věží!

(lol)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama